еМагазин

Tag : возачки

МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

А што со граѓаните кои платија за возачките и сообраќајните дозволи и другите документи со „Северна“?

Редакција
Од денеска замената на возачките и сообраќајните дозволи со новото име на државата ќе биде бесплатна. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Замената на сообраќајните дозволи и возачките ќе...
Македонија ТОП СТОРИИ

Замената на сообраќајните дозволи и возачките ќе биде бесплатна, нема да се плаќаат и патните листови

Редакција
Владата одлучи замената на возачките и сообраќајните дозволи од утре да се врши бесплатно. Бесплатни ќе бидат и патните листови за македонските државјани во странство,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Од денеска без пасош со „Северна“ и налепница со НМК не можете да излезете од Македонија

Редакција
Со пасош без „Северна“, како и без налепница НМК на регистатските таблици, до кои тешко се стигнува, поради обврските од Преспанскиот договор, од денеска неможете...
Македонија ТОП СТОРИИ

Возачките без „Северна“ ќе важат до крајот на годинава, промена во „5 до 12“

Редакција
Возачките дозволи без новото име на државата продолжуваат да важат до 31. декември годинава. Во македонското Собрание денеска по скратена постапка беа изгласани промени на...
Македонија

Данска ги призна македонските возачки дозволи

Редакција
Од денеска нашите возачки дозволи се признати и во Данска. Последните информации кои пристигнаа од нашата амбасада во Копенхаген, е дека данските власти, а врз...