еМагазин

Tag : генерален

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Методија Димовски, новиот генерален секретар на Владата

Редакција
Методија Димовски е назначен за нов генерален секретар на Владата, откако претходниот, Мухамед Зеќири, по отварањето на истрага за злоупотреба на службената дејност си поднесе...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Методија Димовски, новиот генерален секретар на Владата

Редакција
Методија Димовски е новиот генерален секретар на Владата. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Кој е Методија Димовски, новиот генерален секретар на Владата еМагазин го разгледа неговиот анкетен лист,...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Миле Зечевиќ, новиот генерален секретар на СДСМ

Редакција
На синоќешната седница на Централниот одбор на СДСМ, Миле Зечевиќ е избран за нов генерален секретар на партијата. Претходно оставка од оваа функција поднесе актуелниот...