еМагазин

Tag : школка

Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Кој дојде на прославата на Денот на независноста на Школка во Градски парк?

Никола Осило
Премиерот Зоран Заев со обраќање во живо од Школа во Градскиот парк им го честита Денот на независноста – 8 септември на македонските граѓани. На...
Локално

(Фото) Реновирана „Школка„ во Градскиот парк во Скопје

Редакција
„Популарната Школка во Градски парк после долго време е обновена. Подготвена за нови дружби и градски забави“, информираат од Град Скопје. Фото: Град Скопје...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Програмата на Вкусот на Скопје ’19 дефинитивно ќе Ви го разбуди апетитот!

Редакција
Она што најубаво го опишува месец мај во Скопје се топлите бранови и бескрајните дружби со најблиските во парк. Од оваа година месец мај добива...