еМагазин

Tag : „Синохидро“

Бизнис ТОП СТОРИИ

„Синохидро“ доби рок до крајот на годината да го заврши автопатот Кичево – Охрид

Редакција
Кинеската компанија „Синохидро“ доби рок до крајот на годината да го заврши автопатот Кичево – Охрид, кој се гради 10 години. Ако тоа не се...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кинеските работници покасно ќе се вратат во државата и претходно ќе бидат во карантин

Редакција
Министерот за здравство Венко Филипче, утрово остварил средба со амбасадорот на Народна Република Кина, Џанг Ѕуо, на која разговараале за состојбата со корона вирусот во...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Пробиен најголемиот друмски тунел во Македонија на автопатот Кичево-Охрид

Редакција
На автопатот Кичево-Охрид под под превојот Пресека, работниците на кинеската компанија „Синохидро“ го пробија најголемиот друмски тунел во Македонија. Тунелот е долг 1.996 метри. Тој почна да се...
Бизнис

Кинески „Синохидро“ бара дополнителни 152 милиони евра за изградба на тунелот на автопатот Кичево-Охрид

Редакција
Дополнителни 152 милиони евра бара кинески „Синохидро“ за изградба на тунелот на автопатот Кичево-Охрид, но од Владата очекуваат во тек на преговорите, што се во...