еМагазин

Tag : ски-центар

Локално

На ски-центарот „Стрежево“ ќе се гради систем за вештачки снег

Редакција
Јавното претпријатие Стрежево доби градежна дозвола за изградба на систем за вештачки снег на патеката на Ски – центарот во Нижеполе. „За првпат во 50...
Локално ТОП СТОРИИ

Ски-картите за Попова Шапка, ќе важат и за следна сезона

Редакција
Ски-центарот Попова Шапка информира дека билетите за скијање, ќе важат и за следната сезона. „Поради невообичаено високите температури и недостатокот на снег на ски патеките...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Ски-центрите Маврово и Попова Шапка започнуваат со работа денеска, снежните врнежи ја „задоцнија“ сезоната

Редакција
Недостатокот на врнежи од снег, ја „задоцнија“ сезоната на отворање на ски-центрите кај нас и во Европа. Но за среќа, викендов има обилни врнежи од...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Компанијата од Јужен Тирол, „ТехноАлпин“, ќе го реновира ски-центарот Попова Шапка, ќе инвестира 186 милиони евра

Редакција
Владата на денешната седница го одобри Предлог-проектот за стратешка инвестиција во ски-центарот Попова Шапка. -Станува збор за голем инвестициски проект што е резултат на нашите...
Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Снежна идила во ски-центарот „Стрежево-Нижеполе“

Редакција
Влажнот бран, проследен со продор на студена воздушна маса го донесе и снегот во поголеми количини на планините. Според синоптичарите, границата на која, врнежите од...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Намалени цените на билетите во Ски-центарот „Попова Шапка“

Редакција
Ски-центарот „Попова Шапка“ информира дека ги намалува цените на билетите. „Со намалувањето, од утре, па до крајот на сезоната, билетите ќе можат да се набават...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Нова ски-патека во Маврово, награда за „кумот“ кој ќе предложи име на патеката

Редакција
Ски-центарот Маврово информира дека има нова ски-патека, но пред да биде пуштена во функција  ѝ треба име, односно „кум“ кој ќе ја крсти. Креативни и...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Поради загадениот воздух, бесплатно скијање за децата на Маврово

Редакција
Ски-центарот „Заре Лазаревски“ извести дека денеска и утре ќе има бесплатно скијање во ски-центрот Маврово. „Бесплатно скијање за сите ученици од основно и средно училиште,...