еМагазин

Tag : Скопски пазар

Бизнис

Во блок трансакција продадени акции од Скопски пазар за два милиони денари

Никола Осило
Во блок трансакција вредна два милиони денари денес на Македонската берза се продадоа 113 акции од „Скопски пазар“. Акциите се продадоа по цена од 18.000
Бизнис

Во блок-трансакција продадени акции од Скопски пазар за 1,8 милиони денари

Никола Осило
Во блок-трансакција вредна 1,8 милиони денари вчера на Македонската берза се продадоа 100 акции од „Скопски пазар“ АД Скопје. Акциите се продадоа по цена од
Бизнис

Продаден блок акции од „Скопски пазар“ за 1,9 милиони денари

Никола Осило
Во блок трансакција вредна 1,9 милиони денари денеска на Македонската берза беа продадени 120 акции од „Скопски пазар“ АД Скопје. Акциите се продадоа по цена
Бизнис

„Скопски пазар“ од трговска стана компанија за изнајмување имот

Никола Осило
„Скопски пазар“ АД Скопје преку Македонската берза ја известува јавноста дека согласно структурата на приходите кои се остварени во 2018 година и соодветното известување во
Бизнис

Скопски пазар лани со добивка

Редакција
Скопски пазар АД Скопје лани остварил нето добивка од 11.796 илјади денари, соопшти компанијата преку Македонската берза. Вкупната сеопфатна добивка за период јануари – декември
Бизнис

Бобан Димоски именуван за член на Управниот одбор на Скопски пазар

Никола Осило
Надзорниот орган на Скопски пазар АД Скопје го именува Бобан Димоски за член на Управниот одбор на Друштвото. „Уписот на промената е извршена и при
Бизнис ТОП СТОРИИ

Смени во менаџментот на Скопски пазар

Редакција
Скопски пазар АД Скопје преку Македонската берза извести дека Слободанка Ристовска, член на Управниот одбор на Скопски пазар, поднесе оставка од лични причини. Во тек е
Бизнис

Пожар во дирекцијата на „Скопски пазар“

Никола Осило
На 25.11.2018 година во 23,10 часот било пријавено дека во Скопје на улица „Перо Наков“, во објектот на дирекцијата на АД “Скопски пазар”, избувнал пожар.
Бизнис

Во блок-трансакција продадени акции од Скопски пазар за 6,3 милиони денари

Никола Осило
Во блок-трансакција вредна 6,3 милиони денари вчера на Македонската берза се продадоа 388 акции од Скопски пазар АД Скопје. Акциите се продадоа по цена од