еМагазин

Tag : Скопско

МАКЕДОНСКО ТОП СТОРИИ

(Фото+Видео) Скопско ја лансираше новата кампања во соработка со маестро Симон Трпчески

Редакција
Нашиот најпознат пивски бренд Скопско и нашиот најафирмиран пијанист Симон Трпчески со делото „Малешевка“ од албумот „Македонисимо“ (композитор Панде Шахов), се споија во новата кампања...
ЧИСТА ОКОЛИНА

„Заедно за чисто Охридско Езеро“: Од секое купено „Скопско“ се издвојува по еден денар за заштита на нашето природно богатство

Редакција
Во рамки на платформата „Наша гордост, наша одговорност“, Пивара Скопје ја започнува кампањата „Заедно за чисто Охридско Езеро“ преку која ќе се собираат средства за...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Галерија) Скопско им подари на фудбалерите специјално дизајнирани лименки со нивниот потпис и број на дресот

Редакција
За сите голови што нѐ донесоа до историскиот успех, за Пандев, за Алиоски, за Адеми, за целата македонска фудбалска репрезентација, во име на целата земја,...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Скопско со поддршка за македонската фудбалска репрезентација на Европското првенство

Редакција
Пивара Скопје и Скопско постигнаа договор со Фудбалската Федерација на Македонија (ФФМ) за поддршка на македонската фудбалска репрезентација на нејзиниот настап на претстојното Европско првенство,...
Локално

Физичка пресметка меѓу двајца прераснала во масовна тепачка

Редакција
На 20.12.2020 во 22.20 часот било пријавено дека во с.Ласкарци, скопско, по претходна расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Б.С.(20)...
Локално

Експлодира автомобил во движење во скопско

Редакција
На 22.07.2020 во 13.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека на локален пат од с.Копаница кон с.Рашче, Д.М.(27) од Скопје,додека управувал патничко возило„цитроен Ц1“,со...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Пристигнува „Скопско IPL“ – првото крафт пиво од Пивара Скопје

Редакција
Пивара Скопје започна со производство на ново пиво – „Скопско IPL“, прво од ваков вид на македонскиот пазар. Најновата бренд екстензија на Скопско претставува автентично...
Локално

Трагедија: Момче починало по удар од гром во скопско

Редакција
На 02.06.2019 во 22,05 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Љуботен–скопско околу 21.20 часот Ф.Б.(38) од с.Љуботен пронашол починато лице М.Д. (24) од...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) Скопје „искулира„: „Chill The Funk Out!“, конечно убава журка во парк

Редакција
Вчера во Градскиот парк во Скопје се одржа „Chill The Funk Out!“, еднодневен мал фестивал. Музика пуштаа неколку диџеи, а тоа комбинарано со преубавата локација,...
Убава приказна

(Видео) Скопско – 95 години креатор на домашната пивска култура

Редакција
Пивара Скопје лансираше нова комуникациска платформа со која започнува одбележувањето на 95- годишнината на носечкиот бренд во своето пивско портфолио. Со неа, Скопско потсетува на...