еМагазин

Tag : службеници

Македонија ТОП СТОРИИ

МНР објави оглас за вработување на 26 службеници

Никола Осило
Министерството за надворешни работи денеска објави јавен оглас за вработување на 26 административни службеници (дипломати – приправници и помошно -стручни службеници). „Како што Министерството за...
Македонија

Судот треба да процени кога ќе ја издаде наредбата за апсење на Груевски

Редакција
Судот треба да процени дали пратеникот Никола Груевски е достапен или не е за органите на прогонот, па да издаде наредба за негово апсење, брифираат...