еМагазин

Tag : совети

ЖИВОТ

Како да се справите со социјалното дистанцирање, карантин и изолација во услови на корона вирусот

Редакција
Министерот за здравство, Венко Филипче на неговиот фејсбук-профил напиша дека карантинот, изолацијата и социјалното дистанцирање се мерки кои докажано го забавуваат ширењето на Ковид-19 и...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Д-р Жан Митрев советува како против корона вирусот: „Маските на отворено не се никаква заштита“

Редакција
„Никако физичка активност надвор“. Ова е само еден од стручните совети на првиот човек на Клиничката болница „Жан Митрев“, врвниот хирург Академик д-р Жан Митрев,...
Бизнис

Германското пензиско осигурување организира советодавни денови во Македонија

Редакција
Германското пензиско осигурување организира советодавни денови во Македонија. Во рамки на индивидуален разговор засегнатите лица ќе ги добијат сите информации во врска со германското и македонско пензиско право....
ЖИВОТ

Како безбедно да возите во зимски услови?

Редакција
За возење во зимски услови, секогаш е потребно многу поголемо внимание и поголема концентрација. Притоа, покрај поседување задолжителна зимска опрема, сите возачи кои ќе го...
ЖИВОТ

РСБСП апелира да се внимава на безбедноста на децата во сообраќајот

Силвана Жежова
Фрекфенцијата на возила и на пешаци во сообраќајот, со почетокот на учебната година, значитечно се зголемува. Согласно тоа, се зголемува и потребата за дополнителна доза...