еМагазин

Tag : српски

Балкан

(Видео) Српски политичари во програма во живо се полеваа со вода и навредуваа

Редакција
Српски политичари во програма во живо на српската телевизија „Хепи“ се полеваа со вода и навредуваа. Станува збор за потпретседателката на Српската радикална партија, Андријана Арнаутовиќ...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Канцероген српски чипс вратен од Хрватска, го има ли и на македонскиот пазар?

Редакција
Во тек се проверки дали на македонскиот пазар има српски чипс во кој е откриено високо ниво на акриламид, изјави за МИА директорот на Агенцијата...
Балкан ТОП СТОРИИ

Српскиот пратеник кој гледаше порно во Собрание експресно поднесе оставка

Редакција
Српскиот пратеник Звонимир Стевиќ (66), кој гледаше порно во Собрание за време на седницата за договорот со Косово поднесе оставка, пренесуваат српските медиуми. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ...
Балкан ТОП СТОРИИ

Приштина му забрани на српскиот патријарх да дојде во Пеќката патријаршија во пресрет на Божик

Редакција
Косовските власти му забранија на поглаварот на Српската православна црква (СПЦ), патријархот Порфириј во пресрет на Божик да дојде во Пеќката патријаршија, јави дописникот на...
Македонија

„Данела Арсовска предизвика земјотрес на Западен Балкан“: Српските медиуми за оставката на премиерот Заев

Редакција
Главна вест во сите денешни срски медиуми се резултатите од локалните избори, а најмногу оставката на премиерот Зоран Заев, со тоа и на владата, јави...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Како во среден век: Во Косово наместо вештерки, палат српски производи

Редакција
Хистерија во Косово, откако тамошната влада за дури 100 отсто ги зголеми царините на стока од Србија и Босна и Херцеговина, мерка која нема ама баш...