еМагазин

Tag : стакло

ТОП СТОРИИ Убава приказна

Приказната на „Акрон стакло“ – финансиска поддршка која ги отвори вратите за извоз кон Европа и Америка

Редакција
Стаклото може бесконечно да се рециклира, причина за тоа е неговата целосна 100% реупотребливост, но ако заврши во депониите потребни се 5.000 години за да...
Бизнис

Инвестиција од 9 милиони евра: Почнува со работа нова фабрика за стакло во ТИРЗ Тетово

Редакција
Во Технолошко-индустриската развојна зона во Тетово почна со работа фабриката за производство на стакло „Глас Флекс“, сопственост на македонско-холандски капитал. Вредноста на инвестицијата е девет милиони...
Македонија

(ФОТО) Искршено стакло и украдени предмети во Прес центарот на агенцијата МИА

Редакција
За време на божиќните празници искршено е стакло и е влезено во Прес центарот МИА, објект во изградба, на Медиумската информативна агенција (МИА). Украдени се...
ЖИВОТ

(ВИДЕО) Како да го одмрзнете ветробранското стакло на возилото за 1 минута

Редакција
Еден од најголемите проблеми за возачите во зима е чистењето на ледот од ветробранското стакло на возилата. На интернет можете да најдете најразлични совети како...
Балкан

(Вознемирувачко видео) Златар во Атина уапсен за претепување до смрт на крадец

Редакција
Видео од грабежот на златара во центарот на Атина ја шокира Грција, пренесува дописникот на еМагазин од Солун. На видеото се гледа како крадец, преку...