еМагазин

Tag : старт

Македонија ТОП СТОРИИ

Учебната година започнува на 1 септември

Редакција
Учебната 2022-2023 година ќе започне на 1 септември и за оваа цел, веќе се усвоени и објавени Kалендарите за организација на работата на јавните средни...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Детали за понудите: Новиот мобилен оператор Телекабел со префикс 074 стартува од денеска

Редакција
Новиот мобилен оператор со префикс 074 стартува со работа од денеска. Нема обврзувачки договори, се нудат три пакети и четири мобилни апарати. Еве за какви...
Македонија

За 270.000 средношколци и основци почнува новата учебна година

Редакција
За околу 270.000 средношколци и основци, од кои околу 20.000 првачиња, денеска почнува новата учебна година. Според претходните најави од Министерството за образование и наука...