еМагазин

Tag : св.трифун

ЖИВОТ

РСБСП со кампања за Св.Валентајн и Св.Трифун: Срце си што не возиш пијан

Редакција
Срце си што не возиш  пијан. Среќен празник. Вози одговорно! – е пораката со која Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата (РСБСП) го...
Локално

Поради националната трагедија, Неготино и Демир Капија ги откажуваат сите настани за „Св.Трифун“

Редакција
Општина Неготино ги информира граѓаните дека, поради денешниот трагичен настан кој ја потресе цела држава се откажуваат сите планирани настани и активности по повод „Свети Трифун....