еМагазин

Tag : ТЕ-ТО

Бизнис

Топ пет најголеми должници на УЈП: ТЕ-ТО повторно на врвот

Редакција
Управата за јавни приходи (УЈП) ја објави новата листа на должници за долгови доспеани до 30.11.2019 и неплатени до 29.02.2020 година по основ на ДДВ,...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Топ пет најголеми должници кон УЈП: ТЕ-ТО убедливо на врвот

Редакција
Управата за јавни приходи (УЈП) ја објави новата листа на должници за долгови доспеани до 31.10.2019 и неплатени до 31.01.2020 година по основ на ДДВ,...
Бизнис

ТЕ-ТО со долг од 20 милиони евра убедливо на врвот на листата должници на УЈП

Редакција
Со долг од 1,2 милијарди денари (околу 20 милиони евра) по основ на неплатен данок на добивка ТЕ-ТО се најде на првото место на новата...
Бизнис ТОП СТОРИИ

ТЕ-ТО го доби тендерот на „Балкан енерџи“ за набавка на природен гас вреден 21,6 милиони евра

Никола Осило
Производство на топлина „Балкан Енерџи“ ДООЕЛ Скопје по распишаниот тендер за набавка на природен гас до 63.000.000 Nm3 склучи договор со друштвото за производство на...
Бизнис

Апелациониот суд го потврди планот за реорганизација: АД ТЕ-ТО во стабилна позиција продолжува со нормално работење

Редакција
Апелациониот суд во Скопје го потврди планот за реорганизација на Друштвото за производство на електрична и топлинска енегија ТЕ-ТО АД Скопје со што компанијата продолжува...