еМагазин

Tag : Телеком

Техно

#ОстаниДома: Нова дигитална опција од Македонски Телеком

Редакција
Деновиве најважно е да останеме дома, но и непречено да комуницираме, работиме и да се едуцираме. За да останеме поврзани во овие услови, Македонски Телеком...
Техно

Корисниците на Македонски телеком ќе добијат сметки електронски

Редакција
Македонски телеком согласно уредбата на Владата за примена на електронски фактури ќе избегне изготвување достава на фактури во хартиена форма и ќе поттикне електронско плаќање...
Бизнис

Македонски телеком: Нема 5G мрежа во употреба

Редакција
„Македонски телеком“ денеска преку соопштение ги демантираше информациите дека е активирана 5G мрежа во земјава. –  Деновиве на социјалните мрежи се споделуваат лажни информации дека Македонски...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Македонски Телеком: Да останеме поврзани од дома, со двојно повеќе фиксен интернет, над 50 ТВ канали и 10 GB мобилен интернет за сите

Редакција
Во услови кога начинот на кој живееме и работиме е многу различен од вообичаено, важно е да останеме поврзани од дома и солидарни. Наша обврска...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Сомнителните повици на мобилен потекнувале од Литванија, Естонија и „Глобал Стар“

Редакција
Пропуштените повици од непознати странски броеви регистрирани изутрината кај домашни корисници на мобилна телефонија најчесто потекнувале од Литванија, Естонија и сателитскиот операторот „Глобал Стар“, информира...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Ќе се дели „спорниот“ имот меѓу Поштата и Телеком

Редакција
Владата на една од последните седници ја разгледала информацијата за поделба на имотот на поранешна „ПТТ на Македонија“ помеѓу „Пошта на Северна Македонија“ и „Македонски...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Telekom Electronic Beats Weekender: Подгответе се за продолжен викенд со клупска музика

Редакција
Иако температурите паднаа, Telekom Electronic Beats Weekender ќе ја подгрее атмосферата во градот. По успешниот летен TEB Picnic што се одржа во Градскиот парк, овојпат...
Техно

(Видео) Само еден бит до дигитализација – нова иновативна Телеком продавница

Никола Осило
Од денес, Македонски Телеком ќе им овозможи ново дигитално искуство на своите корисници – во новата продавница, во управната зграда на Телеком, на плоштадот, сите...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Повик до млади иноватори за креирање дигитални решенија за инклузија на деца и млади со попреченост 

Редакција
Фондот за деца на Обединетите нации, заедно со Фондацијата Телеком за Македонија, денес објави отворен повик со кој се повикуваат младите иноватори да достават идеи...
Забава

(Галерија) Викендов Скопје звучеше како светска метропола со Telekom Electronic Beats Picnic

Редакција
Скопскиот Градски парк минатата сабота (21.09) беше домаќин на уникатен настан под името Telekom Electronic Beats Picnic, на кој присутните се забавуваа со електронските звуци...