еМагазин

Tag : Телеком

Техно ТОП СТОРИИ

Македонски Телеком воведува нова генерација дигитална телевизија: MagentaTV

Редакција
Македонски Телеком воведува нова генерација дигитална телевизија – MagentaTV, иновативна ТВ платформа којашто нуди едно сосема ново, модерно ТВ доживување во согласност со современите навики...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Кој има повеќе претплатници во мобилната телефонија, Телеком или А1?

Редакција
Според податоци на Агенцијата за електронски комуникации лани најмногу претплатници во мобилната телефонија имал А1, со удел од 48,11%, а втор е Македонски телеком, со...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Новогодишна понуда на Телеком за вистинско поврзување

Редакција
Овие празници Телеком најавува одлични новогодишни промоции за уште подобро искуство и задоволство на корисниците, информираат од таму. Неограничена комуникација За неограничена комуникација, одберете  Magenta...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Новогодишната кампања на Телеком нè поттикнува вистински да се поврземе

Редакција
Меѓународната Новогодишна кампања на Дојче Телеком со порака: „Најубавиот подарок е кога сме вистински поврзани“ прикажува типично празнично сценарио: семејство кое се собира за најубавата...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Волонтери од Телеком и од Сојузот на извидници во масовна акција за обнова на шумите во Источниот регион

Редакција
Волонтери од Телеком и од Сојузот на извидници, заедно со Национални шуми, учествуваа во заедничка еко акција за целосна обнова на шумите во Источниот регион,...
Техно

Телеком им помага на бизнисите да се заштитат од закани за сајбер безбедноста

Редакција
Заканите за сајбер безбедностa експоненцијално пораснаа во последниве години. Брзиот развој на услугите базирани на облак (cloud) и вештачката интелигенција (АI) придонесоа за овој брз...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Оштетени магистрални оптички кабли на Телеком на повеќе локации, од компанијата велат дека проблемот е решен

Редакција
Од Македонски Телеком ги известуваат корисниците дека утрово беа оштетени главни магистрални оптички кабли на Телеком на повеќе локации во Кумановскиот и Струмичкиот регион преку...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Прекини на услугите на Македонски Телеком поради оштетени кабли при градежни работи

Редакција
Оштетени кабли на различни локации, предизвикани од градежни работи на трети страни, се причина за техничките проблеми поради кои корисниците на услугите на Македонски Телеком...
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Соопштението на Телеком не е соодветно објаснување за платите тешки неколку илјади евра

Редакција
Кога Телеком, каде и државата преку владата е сопственик збори за непартизираност на институцијата, треба да одговорат дали истото соопштение го пишувале Нина Ангеловска, поранешна...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Кои се преставниците на Владата во Македонски Телеком

Редакција
Од Македонски Телеком вчера реагираа за спомнувањето на главниот извршен директор на компанијата, Никола Љушев и главниот директор за финансии, Славко Пројкоски, од страна на...