еМагазин

Tag : тетовско

Локално ТОП СТОРИИ

78-годишен маж загина во пожар во својот дом во тетовско

Редакција
Во пожар во неговиот дом во тетовското село Рогле, вчера загина 78-годишниот М.Р., информираа од МВР. Со интервенција на тетовските пожарникари пожарот бил целосно изгаснат....
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

Ниту на повидок решение за справување со градежниот шут во тетовскиот регион

Редакција
Иако градежниот шут и отпад е насекаде низ Тетово, локалната власт се уште размислува каде и како да се постапува и справува со таквиот вид...
Локално

Прекината свадба во тетовско со 80 гости, кривична за хотелот и менаџерот

Редакција
СВР Тетово поднела кривична пријава против правно лице од Тетово и едно лице од тетовското село Мала Речица за „непостапување според здравствените прописи за време...
Македонија ТОП СТОРИИ

Срамота: Уништено местото на тетовско Кале каде беше оддадена почит за бранителите од 2001

Редакција
Само неколку часа по настанот на кој Одборот на бранители денеска на тетовското Кале го организираше во чест на бранителите за успешно завршената операција за...
Македонија

Вакцинирани 53 медицински лица во Тетово, дел одбиваат

Редакција
Ковид-центарот при Тетовската болница нема добиено информации до денеска за постоење на британскиот сој на коронавирусот меѓу заболените во регионот на Тетово, информираат од оваа...
Локално

Жена загина во пожар во тетовско

Редакција
Жена на возраст од 80 години го загуби животот во пожар во куќа што се случи во тетовското Жилче. Пожарот се случил околу 7 часот...
Локално

Приведен криминалец од Тетовско баран со меѓународна потерница за издржување шест години затвор

Редакција
Во тетовското село Требош вчера полицијата привела едно лице кое се барало со меѓународна потерница од Основен суд Тетово. – На 14.12.2020 во 10:30 часот...
Локално

Снаа нападнала седумдесет и тригодишна свекрва

Редакција
Тетовската полицијата соопшти дека свекрва на 73 години ја пријавила снаата за семејно насилство. Настанот се случил во нивната куќа во едно тетовско село. „Седумдесет и три годишна жителка...
Македонија

Состојбата со корона вирусот во Штип и тетовско се смирува, од четири останаа две жаришта

Редакција
Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека состојбата со корона вирусот во Штип и тетовскиот регион се смирува. Тој информираше дека од...
Македонија

Во тетовско со корона вирусот заразени четиримесечно бебе и четиригодишно дете

Редакција
Тетовскиот регион бележи девет нови случаи со Ковид-19, од кои шест во општина Тетово и три во општина Желино, информираа денеска од Центарот за јавно...