еМагазин

Tag : тим

Македонија ТОП СТОРИИ

И ракометарот Борко Ристовски во тимот на стратешки соработници на Мицкоски: Кои се другите

Редакција
На денешната прес конференција, лидерот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, информираше дека формирал тим од стратешки соработници. Тимот е формиран од домашни и странски...
Бизнис

Павле Гацов: Не сум бил и нема да бидам дел од кабинет, aнгажманот е експертски со точно определен делокруг на експертиза

Редакција
Експертот за даноци, Павле Гацов, кој е дел од тимот на соработници на новата министерка за финансии, Нина Ангеловска, се огласи на неговиот фејсбук-профил. „Неколку...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Фото) Павле Гацов и Марјан Петрески дел од новиот тим на Ангеловска во финансии

Редакција
Министерката за финансии Нина Ангеловска, на Фејсбук го претстави новиот тим на соработници. „Секогаш, секаде и се зависи од луѓето, од нивната волја, од нивниот...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Видео) Успешна операција на една од најкомплексните аномалии на срцето кај бебе од домашниот тим предводен од Академик д-р Жан Митрев

Никола Осило
Првпат во Македонија успешно се изведе една од најтешките и најкомплексните операции на срце кај деца. Новороденото дете од 2,9 килограми беше дијагностицирано на Клиниката...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Галерија) Во скопско Ново Лисиче волонтери на ЕВН направија игралиште за забава од моторни гуми, електрични кабли и кабелски котури

Редакција
Со активности низ повеќе градови во Македонија волонтерите на ЕВН го одбележаа Светскиот ден на волонтерството 5-ти декември. Групите волонтери работејќи на проекти во Скопје,...