еМагазин

Tag : тим

Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) И Заев во стратешкиот тим на СДСМ

Редакција
И поранешниот премиер и лидер на СДСМ, Зоран Заев е дел од стратешкиот тим на владејачката партија. Актуелниот лидер и премиер Димитар Ковачевски објави фотографии...
Спорт

„Макпетрол“ со 13 медали најуспешен на државното карате-првенство за сениори

Редакција
Со шест златни, пет сребрени и две бронзени медали, карате клубот „Макпетрол“ оствари најдобар резултат на државното првенство за сениори што викендов се одржа во...
Македонија ТОП СТОРИИ

На мета на тимот од САД кој дојде во Македонија и актуелен пратеник од власта, објави КОД

Редакција
КОД објави дека за тимот од САД, кој дојде во Македонија, интересен бил случајот со поранешниот шеф на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), Сашо...
БЕНЧМАРК ТОП СТОРИИ

Маричиќ ќе го предводи тимот што ќе преговара со ЕУ: Кој друг ќе биде во него

Редакција
На денешната Владина седница е усвоена одлуката за воспоставување на структура за преговори за пристапување на Македонија во Европската Унија. Во 2019 година, Владата донесе...
БЕНЧМАРК ТОП СТОРИИ

Воспоставена структура за преговори со ЕУ, Ковачевски очекува да завршат до 2030 година

Редакција
Владата донесе одлука за воспоставување структура за преговори за пристапување на Македонија во ЕУ, информира денеска на прес-конференција премиерот Димитар Ковачевски. Вицепремиерот Бојан Маричиќ ќе...
Македонија ТОП СТОРИИ

Рускоска останува со истиот тим: Реизбрани пет обвинители во ОЈО за гонење на организиран криминал и корупција

Редакција
Марија Ѓорѓиева, Валентина Бислимовска, Енѓелуше Кадриу Леши, Ивана Трајчева и Сузана Мирческа Кузмановска се реизбрани за обвинители во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран...
Македонија

Tим на МВР веќе е на пат за Бугарија и стои на располагање за помош, вели Спасовски

Редакција
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на неговиот Фејсбук-профил информираше дека посочува дека по телефонскиот разговор со неговиот бугарски колега Бојко Рашков, тим на Министерството...
БАШ НИ Е ЌЕФ

И тимот на фармацевтски гигант Галеника трчаше низ Скопје

Редакција
Стартот за здрава и енергична заедница се рекреативните спортови, а можноста да има услови граѓаните да ги почувствуваат придобивките од рекреативното спортување, се впрочем придобивки...
Свет ТОП СТОРИИ

СЗО формира нов тим за истрагата за потеклото на коронавирусот

Редакција
Светската здравствена организација (СЗО) соопшти дека од витално значење за светот е да се дознае како почна пандемијата на Ковид-19, како пример за одредување на...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Тим на македонската полиција ќе се грижи за безбедноста на Европското фудбалско првенство

Редакција
По повод Европското првенство во фудбал ЕУРО 2020, на кое за прв пат ќе учествува и македонската фудбалска репрезентација, Министерството за внатрешни работи во соработка...