еМагазин

Tag : тинекс

Македонија ТОП СТОРИИ

Газдата на Тинекс, Владимир Тодоровиќ во домашен притвор, не се чувствува виновен

Редакција
Газдата на маркетите Тинекс и поранешен градоначалник на Општина Центар, Владимир Тодоровиќ доби домашен притвор за случајот „Феникс“, за злоупотреба на службена положба. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Денови на Италија во „Тинекс“: Промоција на 77 врвни италијански брендови

Редакција
Канцеларијата на ИТА Скопје – Одделот за промоција на економската соработка при Амбасадата на Италија во соработка со Тинекс маркетите традиционално по шести пат организира промоција на италијански...
Локално

Кои се најдобрите трговски објекти во категоријата “супермаркети“ во Скопје за 2019

Редакција
Град Скопје и специјализираната агенција за анализа на квалитетот на услугата по пат на тајни купувачи „SWOT Research“ и годинава ги избраа најдобрите трговски објекти...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Има ли веќе нови кандидати кои ќе го „рентаат“ Македонско село

Редакција
Менаџментот на Македонско село вчера преку Фејсбук најави дека комплексот од денеска ќе биде затворен. „Ве информираме дека менаџментот на комплексот Македонско село донесе одлука...