еМагазин

Tag : титаник

Македонија ТОП СТОРИИ

Судбината на предметите „ТНТ“, „Титаник“, „Монструм“ и „Талир“ во рацете на Судскиот совет

Редакција
Судбината на предметите „ТНТ“, „Титаник“, „Монструм“ и „Талир“ е во рацете на Судскиот совет кој треба да одлучува дали поротничката Лилјана Ивановска Кочовска може да...
Македонија

Сведок на судењето за „Титаник“: Имам повеќе пати донирано средства на ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
На денешното рочиште за случајот за изборни нерегуларности „Титаник“ беше сослушан сведок кој во 2011 година работел како советник во подрачно одделение на Министерството за...
Македонија ТОП СТОРИИ

Апелациониот суд ја укина пресудата за Сашо Мијалков и Мендух Тачи за „Титаник 2“

Редакција
Апелациониот суд Скопје ги уважи жалбите на обвинетите во случајот „Титаник 2“, изјавени преку нивните бранители, со што ја укина првостепената пресуда и предметот го...
Македонија

Судење за „Титаник“: Сеад Кочан не се сеќава дека донирал за кампањата на ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
На денешното рочиште за случајот за изборни нерегуларности „Титаник“ беа сослушани сведоци за тоа дали и како донирале средатва и услуги за политичката кампања на...
Македонија

Продолжува судењето за „Титаник“

Редакција
Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за изборни нерегуларности, „Титаник“. Судењето се наоѓа во доказна постапка и треба да продолжи со сослушување на...
Македонија

Продолжуваат судењата за „Титаник“, „Титаник 3“ и „Маџар телеком“

Редакција
Во Кривичниот суд денеска треба да продолжат судењата за случаите „Титаник“, „Титаник 3“ и „Маџар телеком“. Судењето за изборни нерегуларности „Титаник“ се наоѓа во доказна...
Македонија

Продолжуваат судењата за Титаник, Т.Н.Т., несреќатата кај Ласкарци и Маџар Телеком

Редакција
Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за предметите Титаник, Т.Н.Т.,  несреќата кај Ласкарци и Маџар Телеком. Судењето за автобуската несреќа...
Македонија

Сведок на судењето за „Титаник“: Издавани лична карти на луѓе од Мала Преспа без постапка за живеалиште

Редакција
Сведокот Лилјана Котиќ, која работела како советник во Управата служба за надворешни работи при ПС Ресен, на денешното рочиште за случајот „Титаник“, рече дека во...
Македонија

Судење за „Титаник“: Во мобилни станици за болни лица и инвалиди биле сликани лица од Албанија

Редакција
Судењето за изборни нерегуларности „Титаник“ продолжи со сослушување на сведок вработен во Полициска станица Ресен на примање и издавање лични карти и пасоши. Сведокот Дитурим...
Македонија

Продолжува судењето за „Титаник“

Редакција
Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за изборни нерегуларности „Титаник“. Претходното рочиште што беше закажано за 20 ноември, беше одложено поради отсуство на...