еМагазин

Tag : тортура

Македонија

Судење за „Тортура“: Камчев не се сеќава дека зборувал со новинарката Трајковска кога го апселе Љубе

Редакција
Судењето за начинот на апсењето на Љубе Бошкоски во 2011 година „Тортура” на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) продолжува по одморите на 13. септември, откако на
Македонија

Нови рочишта за „Титаник“, „Тортура“ и „Тарифа“ на СЈО

Редакција
Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за „Титаник“, „Тортура“ и „Тарифа“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Случајот „Титаник“ се однесува
Македонија

СЈО бара на следното судење за „Тортура“, Камчев да биде донесен со полиција, бизнисменот вели дека не добил покана

Редакција
Од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) на денешното рочиште за „Тортура“ побара за следното судење бизнисменот Орце Камчев, кој е сведок во случајот, да биде донесен
Македонија

Нови рочишта за „Тортура“ и „Титаник“ на СЈО

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за „Тортура“ и „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Предметот „Тортура“ на СЈО се однесува
Македонија

Нови рочишта за „Тортура“, „Титаник 3“ и „Т.Н.Т.“ на СЈО

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за „Тортура“, „Титаник 3“ и „Т.Н.Т.“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Предметот „Тортура“ на СЈО
Македонија

Нови рочишта за „Талир“, „Тортура“ и „Тарифа“ на СЈО

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за „Талир“, „Тортура“ и „Тарифа“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Во случајот „Талир“ обвинети се
Македонија

Судење за „Тортура“: Бошковски му кажал на адвокатот Михајловски дека е наместен и дека не зел пари

Редакција
Со сослушување на сведоци денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето за начинот на апсењето на Љубе Бошковски во 2011 година “Тортура” на Специјалното
Македонија

Продолжува судењето за „Тортура“, за начинот на апсењето на Љубе Бошкоски во 2011 година

Редакција
Во Кривичниот суд денеска ќе се одржи рочиште за предметот „Тортура“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за начинот на апсењето на Љубе Бошкоски во 2011
Македонија

Судот го одби барањето на Мијалков да биде ослободен од гонење за „Тортура“

Редакција
Судот на денешното рочиште за „Тортура“ го одби барањето на одбраната на поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање Сашо Мијалков да биде ослободен
Македонија

Нови рочишта за „Тортура“, „Тарифа“, „Т.Н.Т.“ и „Тотал“ на СЈО

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжуваат судењата за случаите „Тортура“, „Тарифа“, „Т.Н.Т.“ и „Тотал“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Предметот „ТНТ“, се наоѓа во