еМагазин

Tag : тракторист

Локално ТОП СТОРИИ

Загина тракторист во струмичко Сачево

Редакција
Жител на селото Сачево на 69-годишна возраст загина денеска откако се здобил со повреди управувајќи го својот трактор. Веста за МИА ја потврди портпаролката на...
Локално ТОП СТОРИИ

Загина тракторист во неготинско во сообраќајка со автомобил

Редакција
Загина тракторист во сообраќајка меѓу трактор и автомобил во неготинско. Информацијата вечерва за МИА ја потврди Тони Ангеловски, помошник на министерот за внатрешни работи за...
Локално

Загина 43-годишен тракторист од штипската приградска населба Стар Караорман

Редакција
Загина 43-годишен жител на штипската приградска населба Стар Караорман. Несреќата се случила на нива во близина на населбата, кога управувајќи со трактор се превртел и...
Локално

Тракторист загинал во Неготино

Редакција
Тракторист загинал вчера во Неготино, информираше денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. -На патниот правец Неготино -село Курија се случила сообраќајна незгода во која...
Локално

Почина тракторист по излетување од коловозот

Редакција
На 09.02.2021 во 13.30 часот во Полициската станица Крива Паланка било пријавено дека на регионалниот пат Крива Паланка-с.Огут, на место викано „Падини“, атар на с.Габар,...