еМагазин

Tag : транзит

Балкан ТОП СТОРИИ

Од 23 август нема транзит низ Словенија без тест, доказ за вакцинација или прележан Ковид-19

Редакција
Словенечката влада објави дека од 23 август патниците во транзит ќе треба да покажат доказ дека се вакцинирани против Ковид-19, доказ дека прележале или негативен...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Задолжителен ПЦР-тест за патниците од Косово, кои поминуваат низ Македонија

Редакција
Сите патници, државјани на Косово кои поминуваат низ нашата држава, треба задолжително да приложат негативен ПЦР-тест не постар од 72 часа. Оваа одлука денеска ја...
Македонија

Задолжителен ПЦР тест за патниците од Косово кои транзитираат низ Македонија, предлага Комисија за заразни болести

Редакција
Комисијата за заразни болести на утринскиот состанок донесе одлука да се воведе задолжителен ПЦР тестирање за патниците од Косово кои минуваат низ Македонија. Како што...
Бизнис

Странците и понатаму може да транзитираат низ државата без ПЦР тестови

Редакција
Министерството за здравство соопшти дека на денешниот состанок на Комисијата за заразни болести се разговарало и за воведување на ПЦР тестови за граѓаните од ризичните...
Македонија

Комисијата за заразни болести ќе одлучува дали да се бараат ПЦР тестови и за лицата кои транзитираат низ Македонија

Редакција
Детално ја проверивме листата на патници која ја добивме од аеродромските служби. Ниту еден од патниците кој бил тука во нашата земја со престој како...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Косоварите низ Македонија транзитираат без ПЦР тест за Ковид-19

Редакција
Државјаните на Косово, Србија, Црна Гора и Босна и Херцеговина, како и дипломати, членови на нивните семејства и граѓани со двојно државјанство од овие држави,...
Бизнис

ГП „Богородица“ пуштен за транзит на странци, ги враќаат од грчка страна

Редакција
Граничниот премин Богородица од денеска официјално е отворен само за транзит на странци со што е забележано поголемо присуство на возила кои без проблем ја...
Македонија ТОП СТОРИИ

Владата со уредба овозможи непречен транзит на странски државјани низ државата, со право да останат само 5 часа

Редакција
Владата на синоќешната 66. седница го донесе Протоколот за непречен транзит на странски државјани низ територијата на Македонија, кој утврдува дека државјаните на други држави...
Македонија

МНР: Обезбеден транзит со полициска придружба за македонски автопревозници заглавени на границата меѓу Италија и Словенија

Редакција
Министерството за надворешни работи информира дека по добиената информација за повеќемина заглавени македонски автопревозници на италијанско-словенечката граница, поради нејзино затворање од страна на словенечките власти,...