еМагазин

Tag : труп

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Грозоморни убиства низ Македонија: Пронајдени човечки трупови во резервоар за гориво од камион и вреќа

Редакција
Вчера во водите на акумулацијата „Турија“ кај Струмица беше пронајден нов човечки труп во резервоар за гориво од камион. За сега нема податоци за идентитетот...
Локално

Труп од жена пронајден во црна вреќа на патот кон Горно Оризари

Никола Осило
На 05.08.2019 година во 16,05 часот во СВР Скопје, машко лице пријавило дека на патот кон с.Горно Оризари, додека извршувал работни задачи во нива, која...
Локално

Нов човечки труп пронајден во водите на акумулацијата „Турија“ кај Струмица

Редакција
Попладнево околу 18 часот во водите на акумулацијата „Турија“ кај Струмица е пронајден човечки труп во резервоар за гориво од товарно моторно возило. Веста за...
Локално

Пронајден женски труп во Вардар кај Комплекс банки

Редакција
Пронајден е женски труп во водите на Вардар под мостот во близина на Комплекс банки, во Скопје. Според привичните информации, станува збор за жена на...
Локално

Машиновозач забележал машки труп на пругата Велес – Градско

Редакција
На пругата Велес – Градско кај железничката станица „Згрополци“  вчера во 18.45 часот машиновозач забележал тело на маж на пругата, информира СВР Велес. Како што...
Локално

Труп на непознат маж пронајден во двор во Тафталиџе

Никола Осило
На 25.08.2018 година во 19,20 часот во Скопје, во двор од куќа на улица „Багдадска“ сопственост на Д.А.(65), пронајдено е починато непознато машко лице, информира...