еМагазин

Tag : ученик

Локално

Физичка пресметка меѓу ученик и наставник во Скопје

Редакција
На 25.02.2020 во 19,00 часот во СВР Скопје, Х.Ф.(43) од Скопје пријавил дека околу 16,20 часот во училиште на ул.Фуштанска во Скопје по претходна расправија...
Локално

Пет и пол години казна затвор за возачот кој лани на штипскиот булевар прегази средношколец

Редакција
Штипскиот Основен суд ја донесе пресудата против 69 годишниот Богдан Митевски, кој лани во ноември на пешачки премин пред регионалното електро-машинско училиште „Коле Нехтенин“ на...
Локално

Наставник физички нападнал 14-годишен ученик во Скопје

Никола Осило
На 10.10.2019 во СВР Скопје, Н.И.(40) од Скопје, пријавил дека истиот ден околу 10,30 часот додека бил во училиште неговиот 14- годишен син бил физички нападнат од...
Локално

Тешко повреден 14-годишен ученик од Велес по пад од прозор на бетон

Никола Осило
Во основното училиште „Панко Брашнар“ вчера утро, пред почетокот на наставата, ученик од деветто одделение паднал од прозор на висина од пет метри на бетон...
Локално

Психичко малтретирање во Неготино: Професор натерал ученик да решава задачи на натпревар во име на синот

Никола Осило
Професор од Неготино наместо своето дете од трета година, на државен натпревар однел дете од четврта, кое решавало во име на синот на професорот. Матурантот...
Балкан

(ВИДЕО) Бугарија во шок: Малолетен џихадист планирал терористички напад во училиште во Пловдив

Редакција
Во соседна Бугарија за прв пат е спречен терористички напад, кој бил планиран од ученик кој има 16 години и потекнува од добро ситуирано семејство,...
Локално

Ученик споделувал компромитирачки фотографии од соученичка

Никола Осило
На 11.04.2019 во СВР Куманово 38-годишна жена пријавила дека од училиштето каде учи нејзината малолетна ќерка била известена дека ученик во училиштето споделува компромитирачки фотографии...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Ученик од гимназијата во Велес со јавно обраќање до директорот: Не можам да ја разберам Вашата недоверба во своите ученици

Редакција
Ученикот во четврта година во СОУ „Гимназија Кочо Рацин“ – Велес, Дино Јанаќиев на неговиот фејсбук-профил раскажа приказна како директорот на училиштето во кое учи, го...
Локално

Тројца тепале еден ученик во средното училиште „Здравко Цветковски“

Никола Осило
На 09.04.2019 во 20.00 часот во Полициската станица Карпош, М.В.(18) пријавил дека истиот ден околу 17.50 часот во средното училиште „Здравко Цветковски“ во Скопје бил...
Локално

Ученик нападнал ученичка на час по физичко во угостителското училиште

Никола Осило
На 03.04.2019 во 20.00 часот во СВР Скопје, И.Д.(44) од Скопје пријавил дека на 02.04.2019 година околу 10 часот неговата 17 – годишна ќерка на...