еМагазин

Tag : велосипедист

Локално

Тешко повреден велосипедист по удар од „ауди“

Никола Осило
На 13.10.2019 околу 19.00 часот на локален пат за с.Пирок, тетовско, патничко моторно возило „ауди“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од С.С.Х.(30) од с.Пирок удрило...
Локално

Тешко повреден велосипедист по удар од „Ауди“ во Скопје

Никола Осило
На 02.09.2019 во 16.15 часот на крстосница од бул. „Крсте Мисирков“ и бул.„Гоце Делчев“ во Скопје, патничко моторно возило „ауди А2“ со скопски регистарски ознаки,...
Локално

Со товарно возило удрил во малолетен велосипедист од Муртино

Никола Осило
На 25.08.2019 во 16.15 часот во с.Муртино, струмичко, товарно моторно возило „Волво“ со струмички регистарски ознаки, управувано од В.А.(52) од с.Дабиле, удрило во велосипед што...
Локално

Тешко повреден велосипедист по удар од „Форд Фокус“

Никола Осило
На 11.08.2019 во 18.40 часот било пријавено дека на улицата „Страшо Пинџур“ во с. Ваташа, кавадаречко, патничко моторно возило „Форд фокус“ со кавадаречки регистарски ознаки,...
Локално

Мотоциклист удрил во велосипедист и побегнал

Никола Осило
На 06.07.2019 во 7.50 часот на крстосница од улиците „Димитрија Чуповски“ и „Даме Груев“, мотоцикл „Сузуки“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Ј.Ч.(24) од с.Љубанци,...
Локално

Три години затвор за обвинетата за сообраќајката во која загина 13-годишен велосипедист

Редакција
М.Л. обвинета за сообраќајната несреќа на „Илинденска“ во 2015 година во која загина 13-годишен велосипедист е осудена на казна затвор од три години. Пресудата беше...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото вест) Освестени млади луѓе: Момче со интересна порака до возачите

Редакција
Велосипедист со транспарент, на возилата им упати порака за колку време со автомобил се стига во центар на град, а за колку со велосипед. Иако...
Локално

Прилепчанец со „Голф“ удри во 11-годишен велосипедист

Никола Осило
На 21.03.2019 околу 11.30 часот било пријавено дека на крстосница од улиците „Мукос“ и „Шаќир Војвода“ во Прилеп, патничко возило „Фолксваген голф“ со прилепски регистарски...
Локално

Загина велосипедист во Тетовско

Редакција
Жител на тетовско Долно Седларце (51) починал откако, додека возел велосипед, бил удрен од автомобил БМВ со тетовски регистерски таблички што го управувал 22-годишен жител...
Локално

Велосипедист почина од удар на автомобил на патот Куманово-Свети Николе

Никола Осило
Велосипедист почина, откако бил удрен од автомобил на регионалниот пат Куманово-Свети Николе. Несреќата се случила вчера околу 17:40 часот, кога патничко возило „Опел корса“ со кумановски...