еМагазин

Tag : Волково

Бизнис

Фабрика Карпош го доби тендерот на општина Ѓорче Петров за изградба на крежен тек во Волково вреден 97.000 евра

Никола Осило
Општина Ѓорче Петров по распишаниот тендер за изградба (реконструкција) на кружен тек во с.Волково склучи договор со фабрика Карпош – акционерско друштво за проектирање,производство и...
Локално

Се тепале на улица поради нерасчистени долгови

Никола Осило
На 15.09.2019 околу 18.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„31“ во с.Волково бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу...
Локално

Му го удирал БМВ-то пред штаб на политичка партија

На 06.05.2019 година во 01.30 часот во СВР Скопје В.А.(29) од с.Волково, скопско, пријавил дека истиот ден околу 00.30 часот пред штаб на политичка партија...
Спорт

Драма на стадионот во Волково: Фудбалери тепале противнички играч и им се „пуштиле“ на полицајците

Никола Осило
На 14.04.2019 година во 18.10 часот во СВР-Скопје било пријавено дека на фудбалскиот стадион на ФК Волково во с.Волково, по завршување на фудбалскиот натпревар помеѓу...
Локално

Каменуван возот Скопје-Волково

Никола Осило
На 21.03.2019 во 08.55 часот било пријавено дека во Скопје, на патниот премин во Ново Село, бил каменуван патничкиот воз кој сообраќал на релацијата Скопје –...