еМагазин

Tag : возачи

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Актери им одржаа лекција на несовесните возачи

Редакција
„Грижете се и за другите, не само за себе“ е пораката на видеото кое го снимија актерите Енис Ајрулаи и Хасим Мемиши Сопи на кое...
Локално

Руски рулет на улиците: За шест часа „уловени“ над 200 алкохолизирани возачи

Никола Осило
Во периодот од 22.00 часот на 08.11.2019 до 04.00 часот на 09.11.2019 Одделенијата за безбедност на патниот сообраќај во сите Сектори за внатрешни работи и...
Локално

За шест часа „фатени“ 26 алкохолизирани возачи во Струмица

Никола Осило
Во периодот од 22.00 часот на 28.09.2019 до 04.00 на 29.09.2019 на подрачјето на СВР Струмица била спроведена акциска контрола со цел откривање на возачи...
Локално

„Дива лига“ на скопските улици: Откриени 53 возачи без положен испит и 65 нерегистрирани возила

Никола Осило
Во текот на изминатите четири денови на подрачјето на СВР Скопје превземени се мерки и активности и констатирано е дека 109 возачи управувале возила со брзина поголема...
Локално

(Видео) Браво за МВР: Казнети над 100 несовесни возачи на мотори и автомобили за неколку часа

Никола Осило
Одделението за безбедност на сообраќајот при Секторот за внатрешни работи Скопје на 06.09.2019 во времето од 06,00 до 24,00 часот спроведе акциска контрола за откривање...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

(Фото) На скопјани им дојде преку глава: До кога автомобили и мотори слободно ќе се движат низ Градскиот парк?

Никола Осило
Граѓаните на Скопје не можат да избегаат од градскиот метеж и бучава ниту во Градскиот парк, бидејќи уличките наменети за движење на рекреативците се претворени...
Локално

АМСМ: Возачите да не го користат автопатот Миладиновци – Штип, се вршат проверки од безбедносен карактер

Никола Осило
Автопатот Миладиновци – Штип, секција Миладиновци – Кадрифаково и Кадрифаково – Миладиновци не е пуштен за сообраќај. На автопатот се вршат проверки од безбедносен карактер,...
ЖИВОТ

Од денеска задолжителна зимска опрема во возилата

Редакција
Обврската за задолжително поседување зимска опрема во возилата, започнува да важи од денеска, а ќе трае сѐ до 15 март следната година. Републичкиот совет за...
Бизнис ТОП СТОРИИ

ЈСП Скопје вработува 100 помлади возачи, плата од 20.003 денари

Никола Осило
ЈСП Скопје објави оглас за вработување на 100 помлади возачи на автобус во јавен превоз. Кандидатите треба да имаат завршено средно образование и возачки испит...
Локално

Полицијата во лов на пијани возачи

Никола Осило
Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје вчера и денеска во периодот од 23.00 до 05.00 часот спроведе зајакната акциска...