еМагазин

Tag : вработен

Македонија

А1он: По синот, во РЕК Битола вработен и братот на пратеничката на СДСМ, Мира Стојчевска

Редакција
Братот на пратеничката Мира Стојчевска од вчера е вработен во РЕК „Битола“ (дел од ЕЛЕМ), дознава А1он. Ова вработување доаѓа истовремено со вработувањето на нејзиниот
Македонија

Синот на Бучковски не бил вработен во МЕПСО, туку бил привремено ангажиран

Редакција
Од МЕПСО реагираат на информацијата објавена во дел од медиумите, дека синот на Владо Бучковски, бил вработен во компанијата. „Лицето Дамјан Бучковски не е вработено
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Со Груевски во Будимпешта ручал вработен во Царинската управа

Редакција
За двете лица вработени во Царинската управа што се сретнаа со поранешниот премиер Никола Груевски во Будимпешта е отворена истрага, а Внатрешната контрола ќе утврдува
Локално

Вработен во угостителски објект во Скопје нападнал 10-годишно дете

Редакција
Синоќа во 22,30 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје Р.А.(38) пријавила дека истиот ден околу 19,30 часот на улицата „Кеј 13-ти Ноември“ во угостителски
Локално

Куќен притвор за вработен во МЕПСО поради примање поткуп

Редакција
Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Штип, постапувајќи по кривичната пријава од Министерството за внатрешни работи, донесе наредба за спроведување на истрага против лице