еМагазин

Tag : врата

Локално

Несекојдневен случај: Искршена влезната врата на Министерството за економија

Никола Осило
На 25.01.2019 година во 06.40 часот во СВР Скопје, полициски службеник за внатрешно обезбедување на Министерството за економија пријавил дека во 04.00 часот на улица...
Балкан

(Фото) На вратата од станот на градоначалникот на Солун, Бутарис, му напишаа „предавник“

Редакција
Градоначалникот на Солун, Јанис Бутарис, многу добро познат и на македонската јавност, повторно е во фокусот на грчките медиуми, откако непознати лица напишале „предавник“ на...