еМагазин

Tag : згради

Бизнис ТОП СТОРИИ

(Фото) „Скопје 2014„ го „изеде“ времето

Редакција
Лошата изработка на мега проектот „Скопје 2014“ се повеќе е видлива за голо око. Фасадите на зградите, претежно направени од стрипор и тенок слој на...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Зградите и обележјата во Скопје во сина боја за Светскиот ден на детето

Редакција
Во знак на одбележување на Светскиот ден на детето, синоќа и денес, зградите и обележјата во Скопје се во сина боја како симболичен гест на...
Свет

(Видео) Стравични сцени од Филипините: Најмалку осум починати во два силни земјотреси

Никола Осило
Најмалку осум лица се починати, а многу повредени по двата силни земјотреси кои утрово удрија во архипелагот Батанес на Филипините со јачина од 5,9 и...