еМагазин

Tag : Жена Борец

БАШ НИ Е ЌЕФ

(Галерија) Паркот Жена борец како бајка по повод почетокот на кампањата #НемаOправдување

Редакција
По повод почеток на кампањата „16 дена активизам против родово базирано насилство“, во организација на УНДП, како дел од одбележувањето на Меѓународниот ден за запирање...
Локално

Нападнато момче во паркот „Жена Борец“: Го расекле со нож откако не им дал пари

Никола Осило
На 25.08.2018 година во 01,30 часот во Полициска станица Центар, Џ.Б.(57) од село Црн Врв, скопско, пријавил дека на 24.08.2018 година околу 21,10 часот на...