еМагазин

Author : Редакција

Бизнис ТОП СТОРИИ

НБРМ: Растот на економијата помал од очекуваното

Редакција
Комитетот за оперативна монетарна политика на НБРМ на редовната седница и одлучи да ја задржи каматната стапка на благајничките записи на нивото од 2,75 отсто.
БАШ НИ Е ЌЕФ

Звучните уметници Тони Димитров и Мартин Георгиевски со учество на првото Биенале на Западен Балкан во Грција

Редакција
Македонската независна издавачка етикета post global recordingsучествува на првото Биенале на Западен Балкан кое ќе се случи во Јанина на 11 октомври 2018, претставувајќи дел од своите
Македонија

Симовски: Погрешно е мислењето дека Избирачкиот список најдобро може да се прочисти со попис на населението

Редакција
Многу е погрешно размислувањето во јавноста дека Избирачкиот список најдобро може да се прочисти со спроведување попис на населението и впарување на податоците од двете
Македонија

Македонија го празнува 11 Октомври, Денот на антифашистичкото востание

Редакција
Седумдесет и седум години од почетокот на антифашистичкото востание и народноослободителната војна денеска во Република Македонија ќе бидат одбележани со повеќе настани организирани од Владата,
Македонија

Катица Јанева очекува за дваесетина дена Груевски да биде во затвор

Редакција
Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева во „Само Вистина“ на Канал 5 рече дека според сите законски рокови, поранешниот премиер Никола Груевски на издржување на затворската
Убава приказна

Фризерскиот салон на Мила и Љупка Арсовски еден од најдобрите во Њу Џерси

Редакција
Познатите македонски стилистки Мила и Љупка Арсовски веќе неколку години живеат во Америка каде што продолжија да го работат бизнисот што го водеа овде. Фризерското
Македонија ТОП СТОРИИ

Истрага „Хармонија“ на СЈО: На Балканскиот универзитет му биле продадени парцели по багателна цена

Редакција
Една од новите истраги на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) е наречена „Хармонија“, а во неа се осомничени и поранешниот премиер Никола Груевски и поранешниот министер
Македонија ТОП СТОРИИ

Истрага „Базни станици“ на СЈО: Наместо „Т-мобиле, да ги гради базните станици, Луковски му ги дал на „Бетон“

Редакција
Една од новите истраги на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) е наречена „Базни станици“, а во неа е осмоничен Жарко Луковски, поранешен главен извршен директор на Т-мобиле
Македонија ТОП СТОРИИ

Истрага „Дизајн“ на СЈО: Јанакиески ја фаворизирал кинеската „Јутонг“ за набавката на двокатните автобуси

Редакција
Една од новите истраги на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) е насловена како „Дизајн“, а во неа еден од осномничените е поранешниот министер за транспорт и
Македонија

Груевски се огласи на Фејсбук за новите истраги на СЈО против него

Редакција
За новите истраги на Специјалното јавно обвинителство, на својот Фејсбук профил се огласи поранешниот премиер Никола Груевски. Ви го пренесуваме неговиот статус: „Новите 6 истраги