еМагазин

Рубрика: ТОП СТОРИИ

Македонија ТОП СТОРИИ

Расте негативното мислење на Грците за македонскиот премиер Зоран Заев

Редакција
Негативно мислење за Договорот од Преспа, за македонскиот премиер Зоран Заев и за поранешниот шеф на грчката дипломатија Никос Коѕијас, имаат мнозинството Грци, според политичкиот
Бизнис ТОП СТОРИИ

Владата вработува соработници, плата до 22.500 денари

Никола Осило
Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 2 државни службеници во Владата на Република Македонија – Генерален секретаријат. Се бараат кандидати за следните работни
ТОП СТОРИИ Убава приказна

„Макпрогрес“ Виница започна да користи енергија од обновливи извори во своето производство

Никола Осило
Македонската прехранбена компанија „Макпрогрес“ Виница и официјално започна да користи обновливи извори на енергија во процесот на производство. Имено 270 kW фотоволтаична централа, која е
Бизнис ТОП СТОРИИ

Акционерски превирања во Стопанска банка Скопје

Никола Осило
Група акционери сопственици на 12,77% од приоритетните акции на Стопанска банка АД – Скопје (СБ) доставија „Барање за одвоено гласање во рамки на 44-та седница
Македонија ТОП СТОРИИ

Јавното обвинителство прислушувало лица за поткуп при избори и гласање

Никола Осило
Јавното обвинителство во текот на минатата година ја применувало мерката следење и снимање на телефонски и други електронски комуникации во постапка утврдена со закон во
Македонија ТОП СТОРИИ

Вучиќ отвори нова дилема: Груевски влегол во Албанија легално или нелегално?

Редакција
Во емисијата „Кирилица“ на авторот и водител Миомир Мариќ на српската телевизија ТВ Хепи, претседателот на Србија, Александар Вучиќ, отвори нова дилема за бегството на поранешниот
Македонија ТОП СТОРИИ

Што е пасаван, со кој според Вучиќ, Груевски избега до Унгарија

Редакција
Во емисијата „Кирилица“ на авторот и водител Миомир Мариќ на српската телевизија ТВ Хепи, претседателот на Србија, Александар Вучиќ, соопшти дека поранешниот македонски премиер, сега пратеник,
Македонија ТОП СТОРИИ

Српскиот претседател Вучиќ: Еве како побегна Груевски

Редакција
Во емисијата „Кирилица“ на авторот и водител Миомир Мариќ на српската телевизија ТВ Хепи, претседателот на Србија, Александар Вучиќ, за прв пат соопшти детали за бегството
Македонија ТОП СТОРИИ

Адвокатот на Груевски: Ми се јави од Унгарија, „киднапирањето“ го примив со неверување

Никола Осило
Еленко Миланов, адвокатот на поранешниот македонски премиер, Никола Груевски, за неколку предмети во кои е обвинет, во емисијата Топ тема на ваша страна на телевизијата
Бизнис ТОП СТОРИИ

Пробиен најголемиот друмски тунел во Македонија на автопатот Кичево-Охрид

Редакција
На автопатот Кичево-Охрид под под превојот Пресека, работниците на кинеската компанија „Синохидро“ го пробија најголемиот друмски тунел во Македонија. Тунелот е долг 1.996 метри. Тој почна да се