еМагазин

Tag : анкета

Македонија ТОП СТОРИИ

Максим Димитриевски најомилен, Али Ахмети најнеомилен политичар во Македонија

Редакција
Лидерот на ЗНАМ – За наша Македонија, Максим Димитриевски е најомилен, а Али Ахмети, лидерот на ДУИ е најнеомилен политичар во Македонија, покажува последното мултинационално...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Македонија може да профитира од рецесијата во Германија, на германските компании во земјава им фали стручен кадар

Редакција
Компаниите од Германија кои работат во Македонија ја оценуваат бизнис климата во земјава како добра, најмногу им фали стручен кадар, што е и една од...
Македонија

Анкетата на МКД.мк и Маркет вижн во милиметар го предвиде резултатот од претседателските избори

Редакција
На 1 април МКД.мк го објави истражувањето на јавното мислење спроведено од агенцијата Маркет вижн за првиот круг од претседателските избори. И ова истражување, како...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Прва ВМРО-ДПМНЕ, втора СДСМ, трета коалицијата „Вреди„: Анкета на ЦРПЦ

Редакција
Според анкетата на Центарот за политички истражувања и комуникации (ЦРПЦ) направена во соработка со Здружението за новинарство, информирање, комуникации и маркетинг услуги „Глас на вистината”,...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Давкова прва, Пендаровски втор, Таравари трет: Анкета на ЦРПЦ

Редакција
Според анкетата на Центарот за политички истражувања и комуникации (ЦРПЦ) направена во соработка со Здружението за новинарство, информирање, комуникации и маркетинг услуги „Глас на вистината”,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Анкета: ВМРО-ДПМНЕ води, СДСМ втор, трета коалицијата „Вреди“

Редакција
За опозициската ВМРО-ДПМНЕ на престојните парламентарни избори би гласале 20% од граѓаните, за опозициската СДСМ 12,2%, а за коалицијата „Вреди“, 6,9% од граѓаните, покажува анкетата...
БЕНЧМАРК ТОП СТОРИИ

Само 26% од Европејците се за прием на Македонија во ЕУ, повеќе се за влез на Украина и Молдавија

Редакција
Само 26% од Европејците се за прием на Македонија во Европската Унија, а 27% се против. Граѓаните на ЕУ се повеќе за влез на Украина...
Македонија ТОП СТОРИИ

Граѓаните не веруваат во ниту еден политичар, Мицкоски со најголем рејтинг: Анкета на Институтот за истражување на политики и добро владеење

Редакција
Најголем дел од испитаниците – 40,5 отсто, во анкета на Институтот за истражување на политики и добро владеење од Скопје, рекле дека не веруваат во ниту...
Македонија ТОП СТОРИИ

Најголем дел од граѓаните не би гласале за никој, ВМРО-ДПМНЕ со највисок рејтинг: Анкета на Институтот за истражување на политики и добро владеење

Редакција
Анкета на Институтотот за истражување на политики и добро владеење од Скопје, покажува дека најголем дел од граѓаните – 29,4 отсто, не би гласале за...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Спасовски доби најдобра оценка од граѓаните, Груби најлоша: Анкета на ИРИ

Редакција
Анкетата на Меѓународниот републикански институт (ИРИ) покажува дека министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски најдобро си ја извршува работата. Најлошо својата работа пак ја врши...