еМагазин

Tag : Арсим Зеколи

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Арсим Зеколи за кампањата во Грција: Гестот со Macedonia is GReat е понижувачки

Редакција
Политичкиот аналитичар Арсим Зеколи на неговиот твитер-профил се огласи по повод новата кампања во Грција, со која се брендираат и заштитуваат производите со потекло од...
Македонија

Зеколи за изјавата на Ахмети: Обидот на Али да го банализира „Рекет“ наликува на ишкање мува од капа

Редакција
Политичкиот аналитичар, Арсим Зеколи, на Твитер ја коментира изјавата на лидерот на владејачката партија, ДУИ, Али Ахмети, кој случајот „Рекет“ го спореди со народната изрека...
Македонија

Зеколи: Тевдовски навреме не разбра дека успешен министер кај нас мора да има свои гангстери, новинари, проститутки…

Редакција
Со свое мислење за најавената смена на министерот за финансии, Драган Тевдовски на Твитер се огласи и политичкиот аналитичар и коментатор Арсим Зеколи: Жалам Тевдовски...
Македонија

Арсим Зеколи: “ДУИ не е проблемот. ДУИ е последица. СДСМ е проблемот“

Редакција
Политичкиот аналитичар и колумнист, Арсим Зеколи, кој е активен на социјалните мрежи, со свое видување за меѓусебните обвинувања на владејачките, СДСМ и ДУИ. “ДУИ не...