еМагазин

Tag : баба

Локално

Маж од село Манастирец три пати ја застрелал баба си

Редакција
Триесет и тригодишен маж од росоманското село Манастирец пукал синоќа во баба си. Жената се наоѓа во кавадаречката болница и за среќа не е во...
Балкан

(Видео) „Бев на часови по англиски“: Бабичка од Србија му се „правда“ на полицаец зошто е надвор

Редакција
Бабичка од Србија, стана хит на социјалните мрежи во регионов. Во Србија на повозрасните лица (над 65 години) им е забрането излегување надвор, па бабичката...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кирацовски: Баба ми и сестра ми се повлекуваат од работните места

Редакција
Пратеникот и генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски, на Фејсбук соопшти дека неговата сестра и мајката на неговата сопруга се повлекуваат од работните места, откако...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер го „подбра“ Кирацовски, за изјавата дека вработувањето на дедо му не е „ништо особено„

Редакција
Лавина од реакции во јавноста и на социјалните мрежи предизвика изјавата на генералниот секретар на владејачката СДСМ, Александар Кирацовски, дека вработувањето на таткото на неговата...
Локално

Трагедија во Скопје: Баба и дедо пронајдени мртви во када

Никола Осило
На 30.01.2019 година во 13.40 часот во СВР Скопје, Б.Б. пријавил дека во када во куќата на улица „Раде Јовчевски Корчагин“ ги пронашол починати неговите...
Локално

Триесетдневен притвор за 20-годишникот од Драчево кој со нож ја уби својата баба

Редакција
По предлог на јавен обвинител на 20-годишното момче од Драчево, кој со нож ја уби својата баба му е определен 30-дневен притвор. – Надлежен јавен...
Локално

Уапсен скопјанецот кој си ја уби бабата

Никола Осило
На 10.12.2018 година околу 16,00 часот од слобода е лишен А.Р.(20) од Скопје поради сомнение за сторено кривично дело убиство на неговата баба Г.Н.(66), извршено...