еМагазин

Tag : Баланс плус

ЖИВОТ

Зошто јогуртот со пробиотици e толку потребен во летните месеци

Редакција
Разновидна и балансирана исхрана е формулата за здрав живот и за регулирање на процесите во организмот. Во зависност од тоа како и со што се...
ЖИВОТ

Летото е тука – создадете добри навики за себе и вашиот метаболизам

Редакција
Една од најдобрите работи што можеме да ги направиме е да инвестираме во себе создавајќи добри и здрави навики. Летниот период е идеално време да...