еМагазин

Tag : банкомат

Локално ТОП СТОРИИ

Во скопски Бутел со експлозив се обиделе да ограбат банкомат

Редакција
Експлозивна направа поставена на банкомат во Бутел утрово е детонирана при што оштетени се три возила. Од МВР за МИА информираат дека  утрово во 3:38...
Локално

Сузбиена група од Косово што крадела од банкомати

Редакција
Полициски службеници од СВР Куманово и Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за насилен криминал на 02.02.2021 околу 04 часот во трговски центар во Куманово го приведоа...
Локално

Фатено лице од Косово при извршување кражба од банкомат

Редакција
Денеска во 04.15 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово од слобода го лишиле косовскиот државјанин А.М.(41), затоа што бил фатен при обид за...
Локално

Притвор за лицата кои од банкомат во Гостивар украле 1,8 милиони денари

Редакција
Двете лица кои беа осомничени за тешка кражба на банкомат во Гостивар добија притвор од 30 дена од судија на претходна постапка од Основниот суд...
Локално

Крадци „олесниле“ банкомат во Гостивар за околу 30.000 евра

Редакција
СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар ја расчисти тешката кражба која на први минатиот месец беше извршена од банкомат, поставен во маркет во Гостивар и...
БАШ НИ Е ЌЕФ

НЛБ Банка воведе можност за бесконтактни трансакции на банкоматите

Редакција
НЛБ Банка воведе можност за бесконтактно користење на услугите на своите банкомати, информираат од Банката. Оваа иновативна придобивка е достапна за сите корисници на бесконтактни...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Клиентите на Охридска банка ќе можат бесплатно да повлекуваат готовина од банкоматите во Шпаркасе Групацијата

Редакција
Од денеска, клиентите на Охридска банка и Шпаркасе Банка Македонија ќе можат да ја користат проширената мрежа на двете банки составена од околу 120 банкомати,...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Груевски фотографиран како вади пари од банкомат во Унгарија

Редакција
Гледач на Телма до телевизијата испратил нова фотографија од Никола Груевски, на која се гледа како вади пари од банкомат во супермаркет „Теско“ на периферија на Будимпешта....
Балкан

Грците без ограничување ќе можат да подигнуваат готовина од банкомати

Редакција
Со одлука на Министерството за финансии на Грција, од 1 октомври Грците без ограничувања ќе можат да подигнуваат готовина од банкоматите. Со тоа по повеќе...
Локално

Несекојдневен случај: Момче од тетовско запалило банкомат

Редакција
СВР Тетово поднесе кривична пријава против 14-годишник од с. Отушиште, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторени две кривични дела „предизвикување општа опасност“, соопшти...