еМагазин

Tag : Беким Сали

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Беким Сали, кој ќе ja води Алтернатива, откако Гаши се повлече од лидерската позиција за да стане претседател на Собранието

Редакција
Бидејќи ќе биде предложен за нов претседател на македонското Собрание, Африм Гаши, лидерот на Алтернатива, која е дел од коалицијата „Вреди“, се повлече од претседателското...
Македонија ТОП СТОРИИ

Гаши кандидат за претседател на Собранието, се повлече од лидерското место во Алтернатива

Редакција
Африм Гаши ќе биде предложен за претседател на македонското Собрание, па тој се повлече од лидерската позиција во Алтернатива, која е дел од коалицијата „Вреди„....
Македонија ТОП СТОРИИ

Поранешниот министер Сали незнаел дека Клиниката за онкологија располага со Като систем

Редакција
Поранешниот министер за здравство, Беким Сали вели дека не бил контактиран ниту од Обвинителството ниту од Министерството за внатрешни работи околу случувањата во Клиниката за...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Беким Сали, кој е разрешен од министерското место во здравство

Редакција
Беким Сали, кадар на Алтернатива, која излезе од Владата, повеќе не е министер за здравство. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Разрешени министрите на Алтернатива – Сали, Алити и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Состојбата во здравството не е добра, смета министерот за здравство Сали

Редакција
Анализата направена за дијагноза на јавното здравство во изминатата година, во инвестирањето, организацијата, почитување на протоколи и се останато во делот на здравствени услуги, даде...
Македонија ТОП СТОРИИ

По оставката на Софијанова, разрешен организацискиот директор на Детска клиника, Аљајдин Мемеди

Редакција
Министерот за здравство, Беким Сали денес го разреши од функцијата и организацискиот директор на Универзитетската клиника за детски болести, Аљајдин Мемеди. „Организацискиот директор на оваа...
Македонија ТОП СТОРИИ

Во Македонија нема случај со мајмунски сипаници, вели Сали

Редакција
Во земјава нема регистрирано случај на мајмунски сипаници, а Институтот за јавно здравје располага со доволно тестови за дијагностицирање на овие сипаници, изјави денеска министерот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Случајот „Брезев“ ќе се тера до крај, тврди министерот Сали

Редакција
Случајот „Брезев“ ќе се тера до крај и ќе добие разрешница. Никој не е над законот, ниту има недопирливи, рече денеска министерот за здравство Беким...
Македонија ТОП СТОРИИ

Состојбата со Ковид-19 e стабилна, постојните мерки остануваат

Редакција
Се додека секојдневно добиваме бројки од 80 до 90 новоинфицирани случаи постојните ковид мерки треба да останат, иако 99 отсто од нив се укинати. Состојбата...
ЖИВОТ

(Фото) Министерот Сали на ифтар со дежурниот медицински персонал во болницата „8 Септември“

Редакција
Министерот за здравство Беким Сали синоќа во Градската општа болница „8 Септември“ присуствуваше на ифтар со дежурниот медицински персонал. „Посебен ифтар меѓу колегите од дежурната...