еМагазин

Tag : Блаце

Бизнис ТОП СТОРИИ

„Гранит“ ќе го гради автопатот Блаце-Скопје за 14 милиони евра

Редакција
ГД „Гранит“ АД потпиша договор со Јавното претпријатие за државни патишта за изградба на автопат А4, делница граничен премин „Блаце“ – Скопје (клучка „Стенковец“), подделница...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Гранит“ го доби тендерот за изградба на автопат Блаце-Скопје вреден 14,3 милиони евра

Редакција
Јавно претпријатие за државни патишта по распишаниот тендер за изградба на автопат А4, делница ГП Блаце – Скопје (клучка „Стенковец“), подделница 1 – проширување на...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Двајца потешко и десет полесно повредени во сообраќајката на патот за Копаоник во македонскиот автобус

Редакција
Две лица се тешко повредени, а десет полесно повредени во сообраќајната несреќа што се случи денеска на автопатот Прокупље-Блаце, кога околу 10 часот се преврте...
Локално

Мала плантажа со марихуана откриена под мост во близина на Блаце

Никола Осило
На 25.08.2019 патрола од Полициската станица за Граничен надзор-Блаце, на место викано .„Железнички мост“, пронашла 260 стебла канабис, информира МВР. Увид на местото на настанот...
Локално

Откриени 180 стебла канабис кај Блаце

Никола Осило
На 19.08.2019 полициски службеници од Единицата за недозволена трговија во содејство со полициски службеници од други единици при СВР Скопје како и полициски службеници од...
Локално

Девојка – фантом откриена во „Мерцедес“ на Блаце

Никола Осило
На 13.04.2019 година околу 21.45 часот на Граничниот премин „Блаце“, на паркинг во комбе „Мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.С.(49) од с.Глумово, скопско,...
Македонија

Единаесет години од хеликоптерската несреќа кај Катлановско Блаце

Редакција
Денеска се одбележуваат единаесет години од хеликоптерската несреќа, кај село Блаце, Катлановско, во која загинаа единаесет припадници на воздухопловната бригада на АРМ. На спомен одбележјето...
Локално

Се запали „Јагуар“ кај Блаце

Никола Осило
На 29.08.2018 година во 20,02 часот пријавено е дека на „Јадранска магистрала“ пред Граничен премин “Блаце” во движење се запалило патничко моторно возило „Јагуар“ со...