еМагазин

Tag : Блага Петреска

Македонија ТОП СТОРИИ

Блага Петреска: Безимен Македонец уште не е виден, така било, така и ќе биде

Редакција
Доајенот на македонската народна песна, Блага Петреска на Фејсбук со стихови од нејзината песна „Македонски корени“, коментира за актуелните случувања со т.н. француски предлог: „И...
Забава

Денеска започнува „Skopje Wine Expo”: Ксмет оркестар, Петреска, Пупиноски, Брас Брадрс и Тропико ќе настапат вечерва

Редакција
Од денес, па се до сабота (28.09), во Скопје традиционално ќе се одржи винскиот фестивал Skopje Wine Expo. Фестивалските врати ќе бидат отворени од 18:00, кога и...