еМагазин

Tag : бранители

Локално

Повторно откорната спомен плочата на загинатите бранители кај Карпалак

На 14.05.2019 година во 13.00 часот во СВР Тетово и во Полициското одделение Сарај, М.Н. – претседател на одбор на бранители, пријавил дека била откорната