еМагазин

Tag : Бранко Црвенковски

ЖИВОТ

Бранко Црвенковски слави роденден, наполни 57 години

Редакција
Поранешниот премиер и претседател на Македонија и поранешниот лидер на СДСМ, Бранко Црвенковски денеска слави роденден. Наполни 57 години. Тој е роден на 12. октомври...
Македонија

(Видео) Мицкоски за „360 степени“: Каде беа правните експерти да го критикуваат Бранко Црвенковски за „Големото уво“

Редакција
Лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски, во гостувањето на телевизија „Алсат-М“ во емисијата „360 степени“ одговарајќи на новинарско прашање поврзано со тоа што може кривично да...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Бранко Црвенковски во препознатлив елемент на „претседателска“ вечера во Скопје

Никола Осило
Во организација на поранешниот претседател Бранко Црвенковски и Подгоричкиот клуб вчера во Скопје се одржа Меѓународна конференција „Проширувањето на ЕУ на крстопат“. По конференцијата следуваше...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) И Бранко Црвенковски на инаугурацијата на Пендаровски во Собранието

Редакција
По повод инаугурација на Стево Пендаровски во Собранието присуствуваше и поранешниот претседател Бранко Црвенковски. Помеѓу присутните беше и досегашниот претседател Ѓорге Иванов, сопругата на поранешниот...
Македонија

(ВИДЕО) Се „јави“ и Бранко Црвенковски

Редакција
Поранешниот македонски премиер и претседател, Бранко Црвенковски, првпат откако е поранешен претседател на Македонија се појави во јавност на политички настан, пренесе порталот Ако.мк. Тој...
Македонија

Зошто Бранко Црвенковски и Талат Џафери ги немало на избирачкиот список

Редакција
Во интервју за Инфомакс, претседателот на Државната изборна комисија, Оливер Деркоски, објаснува зошто во избирачкиот список ги немало поранешниот премиер и претседател, Бранко Црвенковски и актуелниот...
Македонија

(ВИДЕО) Фрчкоски: Бранко Црвенковски никогаш не се бавел со прашањето за спорот со името

Редакција
Професорот Љубомир Фрчкоски во Click Plus на ТВ 21 го коментираше ставот на поранешниот претседател Бранко Црвенковски, кој во изјава за медиумите рече дека го...
Македонија ТОП СТОРИИ

Црвенковски се произнесе за референдумот и го кажа својот став

Редакција
На 30-ти септември ќе излезам на референдумското изјаснување и ќе гласам ЗА! Ќе гласам ЗА, не затоа што мислам дека Преспанскиот договор е голема победа и...
Ретро ТОП СТОРИИ

Бранко и Љубчо се единственитe живи потписници на Рамковниот договор

Редакција
На 13 август пред седумнаесет години беше потпишан Рамковниот договор со кој беше ставен крај на неколкумесечниот воен конфликт во Република Македонија во 2001 година....