еМагазин

Tag : Бранко Црвенковски

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Се омажи ќерката на Бранко Црвенковски, Марија

Редакција
Синоќа свадба направи ќерката на Јасна и Бранко Црвенковски, поранешниот претседател, премиер и лидер на СДСМ, Марија. Таа се омажи за долгогодишното момче Дамјан. Тие...
ЖИВОТ

(Фото) Бранко Црвенковски денеска слави 60-ти роденден

Редакција
Поранешниот претседател и премиер Бранко Црвенковски го прослави 60. роденден. „Среќен роденден на претседателот Црвенковски, мојот учител и пријател! Да славите уште многу јубилеи, да...
Македонија ТОП СТОРИИ

Бранко Црвенковски: Потпишувањето на договорот со Бугарија со формулацијата за „заедничка историја“ беше голема грешка

Редакција
Потпишувањето на Договорот за пријателство и соработка со Бугарија со таква содржина, посебно со формулацијата за „заедничка историја“ и формирањето на мешовитата историска комисија со...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Се враќа ли Бранко Црвенковски преку свои кадри во СДСМ?

Редакција
Оставката на Зоран Заев се уште не е стигната во Собрание, ни во неговата партија, СДСМ, но медиумите на големо шпекулираат со бројни имиња за...
МАКЕДОНСКО ТОП СТОРИИ

Бранко Црвенковски: Преспанскиот договор не е добар, тој со Бугарија ја отвори Пандорината кутија

Редакција
Веднаш по стекнувањето на независноста во Македонија се постигна широк општествен консензус дека нашата иднина е во НАТО и ЕУ. За жал и покрај исполнeтите...
Македонија

(Фото) Против Ковид-19 се вакцинираше и Бранко Црвенковски

Редакција
Против Ковид-19 се вакцинираше и поранешниот лидер на СДСМ, Бранко Црвенковски. Фотографија од чинот на вакцинирање на поранешниот премиер и претседател на Македонија е објавена...
Македонија ТОП СТОРИИ

Бранко Црвенковски без коментар за шпекулациите дека ќе формира нова партија

Редакција
Поранешниот претседател Бранко Црвенковски останува на ставот да не дава изјави во јавноста по било кои прашања, велат за МИА од неговиот кабинет, а во...
Македонија ТОП СТОРИИ

Бранко Црвенковски го замрзна членството во СДСМ: Бара партијата да се дистанцира од Заев

Редакција
Поранешниот претседател на Македонија и основачот и долгогодишен претседател на СДСМ, Бранкo Црвенковски јавно се обрати до раководството и членовите на СДСМ со барање да...
ЖИВОТ

Бранко Црвенковски слави роденден, наполни 57 години

Редакција
Поранешниот премиер и претседател на Македонија и поранешниот лидер на СДСМ, Бранко Црвенковски денеска слави роденден. Наполни 57 години. Тој е роден на 12. октомври...
Македонија

(Видео) Мицкоски за „360 степени“: Каде беа правните експерти да го критикуваат Бранко Црвенковски за „Големото уво“

Редакција
Лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски, во гостувањето на телевизија „Алсат-М“ во емисијата „360 степени“ одговарајќи на новинарско прашање поврзано со тоа што може кривично да...