еМагазин

Tag : брзина

ЖИВОТ

УХМР: Ветерот во Скопје дуваше со брзина од 100 километри на час

Редакција
Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) информираше дека ветерот што синоќа дувал во Скопје достигнал 100 километри на час. Ветерот предизвика рушење на фасади, летање на...
Бизнис

Дури 66 отсто од корисниците не знаат дека можат да ја измерат брзината на интернетот

Никола Осило
Три четвртини од корисниците на интернет не ја знаат брзината што треба да ја добијат од операторот, покажува најновото истражување на Агенцијата за електронски комуникации....
БАШ НИ Е ЌЕФ

(ВИДЕО) „Порше“ го претстави „Cayenne Coupe“: Брз и удобен спортски убавец

Никола Осило
„Порше“ го претстави новиот модел Cayenne Coupe, кој има динамичен и спортски дизајн со главни нагласоци на поостри линии. Два мотори со високи перформанси се...
Македонија

Сопругата на Младенов: Причина за несреќата во која загина Никола беше неприлагодената брзина

Редакција
Сопругата на сопственикот на Фокус, Никола Младенов, кој загина во сообраќајна несреќа, Билјана Младенова во интервју за телевизијата 1ТВ рече дека причината за несреќата во...