еМагазин

Tag : булевар

Локално

Масовна тепачка синоќа на булевар „Кочо Рацин“ во Скопје

Редакција
На 02.01.2020 во 01.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Кочо Рацин“ бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Т.П.(18),...
Локално

Нападната 17-годишна девојка на булеварот „Гоце Делчев“

Никола Осило
На 15.10.2019 во 11.10 часот во СВР Скопје, Д.К.(60) од с.Бојане, скопско, пријавила дека околу 07.40 часот на бул.,,Гоце Делчев’’ нејзината 17 – годишна ќерка...
Локално

Го тепале двајца на булевар во Скопје

Никола Осило
На 10.10.2019 во 17,20 часот во СВР Скопје, К.Х.(31) од с.Батинци,скопско пријавил дека на бул.„Борис Трајковски„ бил физички нападнат од И.Т. и М.Р, информира МВР....
Локално

Го нападнал на булевар во Скопје поради нерасчистени должничко-доверителски односи

Никола Осило
На 08.09.2019 во 22,30 часот во СВР Скопје ,П.А.(36) од Скопје, пријавил дека истиот ден околу 18,00 часот на булевар „Митрополит Теодосиј Гологанов„ бил физички...
Локално

Скопјанец нападнат од две лица на булеварот „Гоце Делчев“

Никола Осило
На 07.08.2019 во 18,20 часот во СВР Скопје А.Д.(53) од Скопје пријавил дека на булеварот „Гоце Делчев“ бил физички нападнат од две лица, информира МВР....
Локално

Се тепале на булеварот Борис Трајковски поради недоразбирање во сообраќајот

Никола Осило
На 27.07.2019 во 23.00 ч. на бул.Борис Трајковски З.Д (51) од Скопје и М.С (33) го нарушиле јавниот ред и мир со физичка пресметка поради...
Локално

(Фото) За 24 часа регистрирани два случаи на фрлен медицински отпад во контејнери на булеварот Македонија

Редакција
Во текот на изминатото деноноќие, Инспекторат на град Скопје и екипите на ЈП „Комунална хигиена“ регистрираа два случаи на незаконско одлагање медицински отпад во контејнерите...
Локално

Викендов поради градежни работи ќе биде затворен бул. „Партизански Одреди“ во Скопје

Редакција
На булеварот „Партизански Одреди“ утре и задутре, во раните утрински часови, ќе се изведуваат градежно-монтажни работи за поставување на гасоводна цевка со попречен ископ кај...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Ве-група“ го доби тендерот на Град Скопје за реконструкција на булевар Кочо Рацин вреден 390.000 евра

Никола Осило
Град Скопје по распишаниот тендер за реконструкција на бул. Кочо Рацин од раскрсница со бул.Кузман Јосифовски Питу до ул. Св. Кирил и Методиј склучи договор...
Локално

(ВИДЕО) На среде булевар во Скопје комбе остана без тркала

Редакција
На групата на Фејсбук „Ѕид на сообраќајниот срам“ е објавено видео од комбе кое превезувало патници како останало без тркало среде булевар во Скопје. Настанот...