еМагазин

Tag : Бутел

Забава

Дводневен фестивал со настапи на Јаневска, Лозано, Алабаковски, Пајак, ДНК… во Бутел

Редакција
Општина Бутел на локалните жители и гостите од другите краишта ќе им понуди одличен музичко-забавен настан – „Наш Бутел“, информираат од таму. Настанот е замислен...
Локално ТОП СТОРИИ

Во скопски Бутел со експлозив се обиделе да ограбат банкомат

Редакција
Експлозивна направа поставена на банкомат во Бутел утрово е детонирана при што оштетени се три возила. Од МВР за МИА информираат дека  утрово во 3:38...
Локално ТОП СТОРИИ

Три лица кои учествувале во нападот на полицаецот во скопски Бутел се во бегство

Редакција
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во врска со синоќешниот инцидент со пукање во Бутел во кој меѓу нападнатите има и полициски службеник, изјави дека...
Локално ТОП СТОРИИ

Во скопски Бутел нападнат полицаец кој не бил на работа, пукал во воздух за да се одбрани

Редакција
На 12.03.2023 од слобода се лишени Н.Б. и Е.Б. и задржани во полициска станица затоа што заедно со уште неколку лица на 12.03.2023 околу 01...
Бизнис

Погребалното друштво „Бутел“ лани работело со добивка

Редакција
Акционерското друштво за погребни и придружни активности „Бутел“ Скопје лани работело со добивка, соопштија од таму преку Македонската берза....
Македонија

Поведена дисциплинска постапка за наставникот кој тепаше ученик во училиштето „Панајот Гиновски“

Редакција
Телевизијата Телма објави дека е поведена дисциплинска постапка за наставникот и е известено Министерството за внатрешни работи. Ова е епилогот од увидот во записникот на...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Дарко Костовски, новиот градоначалник на скопски Бутел

Редакција
еМагазин во серијал ќе Ви ги престави градоначалниците кои беа избрани во првиот круг од Локалните избори. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ ВМРО-ДПМНЕ во првиот круг доби 22...
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

(Фото) Медицински отпад, картонски и пластичен смет расфрлан низ гробиштата во Бутел

Редакција
Медицински отпад, картонски и пластичен смет расфрлан низ гробиштата во Бутел, ова е моменталната состојбата на гробиштата во Бутел, во реонот на православните гробови во...
Локално ТОП СТОРИИ

Почина и 24-годишното момче, кое беше во критична состојба по престрелката во која беше убиен Идризи

Редакција
Почина и 24-годишното момче, кое беше во критична состојба по престрелката во скопски Бутел, во која беше убиен Камер Идризи, објави 4news.mk. Момчето по престрелката...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Општина Бутел вработува четири лица, плата до 29.600 денари

Редакција
Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 4 државни службеници во Општина Бутел. Се бараат кандидати за раководители, советник и соработник. Платата во зависност од работното место...