еМагазин

Tag : Царинска управа

Бизнис ТОП СТОРИИ

„Ассеко Сее“ го доби тендерот на Царинската управа за одржување и развој вреден 308.000 евра

Никола Осило
Царинската управа по распишаниот тендер за одржување и развој на НКТС склучи договор со трговското друштво за производство, услуги и промет „Ассеко Сее“  ДООЕЛ Скопје.
Бизнис

Од утре стартува дигиталната царина

Редакција
Дигиталниот систем за обработка на царински декларации и акцизни документи (СОЦДАД) стартува од ноќеска на полноќ. СОЦДАД е систем кој е во ранг на најсовремените системи
Бизнис ТОП СТОРИИ

Кумановската „Делукс-ауто“ го доби тендерот на Царинската управа за набавка на 13 возила „тежок“ 325.000 евра

Никола Осило
Царинска управа по распишаниот тендер за набавка на службени моторни возила склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Делукс-ауто“ ДООЕЛ увоз-извоз Куманово. Вредноста
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на Царинската управа за набавка на масло за греење „тежок“ 303.000 евра

Никола Осило
Царинската управа по распишаниот тендер за набавка на масло за греење склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Пуцко петрол“ увоз-извоз ДООЕЛ од
Бизнис ТОП СТОРИИ

Поради зголемен обем на работа: Царинската управа распиша оглас за вработување на 78 лица

Никола Осило
Поради привремено зголемен обем на работа до крајот на тековна фискална година (2019), Царинската управа објави оглас за вработување на 78 извршители на определено време
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Со Груевски во Будимпешта ручал вработен во Царинската управа

Редакција
За двете лица вработени во Царинската управа што се сретнаа со поранешниот премиер Никола Груевски во Будимпешта е отворена истрага, а Внатрешната контрола ќе утврдува
Македонија ТОП СТОРИИ

Царинската управа отвори истрага за Александар Трајковски кој беше фотографиран со Груевски во Будимпешта

Редакција
Царинската управа на Република Македонија соопшти дека отворила истрага за отсуството од работа на Александар Трајковски, кој додека користел боледување, беше фотографиран од новинар на Гардијан
Бизнис ТОП СТОРИИ

За Царинската управа скопскиот аеродром се уште се вика „Александар Велики“

Никола Осило
Царинската управа деновиве распиша оглас за вработување на 58 лица на различни локации во земјава, а меѓу нив и тројца цариници во отсек за патнички
Бизнис ТОП СТОРИИ

Царинската управа распиша оглас за вработување на 58 лица

Никола Осило
Царинската управа распиша оглас за вработување на 58 извршители на определено работно време, поради привремено зголемен обем на работа, до крајот на тековна фискална година