еМагазин

Tag : Цветан Панделески

Македонија ТОП СТОРИИ

Камчев и Панделевски излегуваат од „Шутка“, добија мерка куќен притвор

Редакција
Орце Камчев и Цветан Панделевски осомничени во предметот „Империја“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), излегуваат од затворот Шутка. Кривичниот совет на Апелациониот суд Скопје на...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Извршители „во напад“ на фирмите на Цветан Панделески

Никола Осило
Извршители почнаа да запленуваат удели во компаниите кои се во целoсна или делумна сопственост на бизнисменот Цветан Панделески, кој е во притвор и чека судски...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Извршител заплени удел во фирма на Цветан Панделески од 2,6 милиони евра

Никола Осило
Извршител заплени удел во фирмата „ЦИП Продукт“ на Цветан Панделески во вредност од 160,5 милиони денари или околу 2,6 милиони евра. Централниот Регистар на Република...
Македонија

Кривичниот совет ги потврди притворите за Камчев и Панделески

Редакција
Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 ги одби жалбите на адвокатите на петмината притворени во случајот „Империја” што го отвори Специјалното јавно обвинителство (СЈО)....
Македонија ТОП СТОРИИ

Цветан Панделески: Компаниите на фамилијата Панделески работат законски

Редакција
Во врска со новоотворениот случај на Специјалното јавно обвинителство „Империја“ писмена изјава до медиумите испрати Цветан Панделески, сопственик и партнер на дел од фирмите споменати...