еМагазин

Tag : Цветан Панделески

Македонија

Бизнисменот Цветан Панделески има грчка лична карта, откри на судењето за „Рекет“, Стефанова

Редакција
На вчерашното рочиште за „Рекет“, поранешната обвинителка во Специјалното јавно обвинителство (СЈО), Лиле Стефанова меѓудругото рече и дека бизнисменот Цветан Панделески, кој од дел од...
Бизнис

Драган Китановски на местото на Томислав Давков во Одборот на директори на ЗК „Пелагонија“

Редакција
„Орка холдинг“ и Цветан Панделески кои поседуваат повеќе од 5 отсто од акциите во ЗК „Пелагонија“ предлагаат доплнување на дневниот ред на претстојното Собрание на...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Орце Камчев и Цветан Панделески за 24 милиони евра си купуваат златна кокошка „сами од себе“

Редакција
Бизнисмените Јордан Камчев и Цветан Пенделески сакаат „сами од себе“ за 24 милиони евра да ги купат биогасните електрани „Пелагонија енерџи“ кои се во сопственост...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Орце Камчев и Цветан Панделески преку бугарска фирма ги купуваат електраните на ЗК „Пелагонија“ за 24 милиони евра

Редакција
На Собранието на акционери на ЗК „Пелагонија“ закажано за 13 февруари годинава ќе се одлучува по предлог одлуката за продажба на фирмата за производство на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Камчев и Панделевски излегуваат од „Шутка“, добија мерка куќен притвор

Редакција
Орце Камчев и Цветан Панделевски осомничени во предметот „Империја“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), излегуваат од затворот Шутка. Кривичниот совет на Апелациониот суд Скопје на...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Извршители „во напад“ на фирмите на Цветан Панделески

Никола Осило
Извршители почнаа да запленуваат удели во компаниите кои се во целoсна или делумна сопственост на бизнисменот Цветан Панделески, кој е во притвор и чека судски...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Извршител заплени удел во фирма на Цветан Панделески од 2,6 милиони евра

Никола Осило
Извршител заплени удел во фирмата „ЦИП Продукт“ на Цветан Панделески во вредност од 160,5 милиони денари или околу 2,6 милиони евра. Централниот Регистар на Република...
Македонија

Кривичниот совет ги потврди притворите за Камчев и Панделески

Редакција
Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 ги одби жалбите на адвокатите на петмината притворени во случајот „Империја” што го отвори Специјалното јавно обвинителство (СЈО)....
Македонија ТОП СТОРИИ

Цветан Панделески: Компаниите на фамилијата Панделески работат законски

Редакција
Во врска со новоотворениот случај на Специјалното јавно обвинителство „Империја“ писмена изјава до медиумите испрати Цветан Панделески, сопственик и партнер на дел од фирмите споменати...