еМагазин

Tag : Дебар маало

CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) Гроздан и Пеџа од „Тренд“ отворија кафеана во Дебар Маало, „Шпајз“

Редакција
Сопствениците на „Тренд“, Гроздан Георгиев и Предраг Васиљевиќ Пеџа и нивните браќа отворија нова кафана во Дебар Маало, Скопје „Шпајз“. Отворањето се случи на 12 јуни
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Во Дебар Маало засадено дрво во чест на Горан Стефановски

Редакција
Со засадување чинар и прикажување негови фотографии, интервјуа, предавања, во паркчето спроти Наџак/Идадија во неговото омилено Дебар Маало денеска на денот на неговиот родненден му
БАШ НИ Е ЌЕФ

Прослава на животот на Горан Стефановски во Дебармаало, во сабота

Редакција
Во сабота, 27 април 2019, со почеток во 12.00 часот, во Дебармаало, во малото паркче спроти Наџак/Идадија ќе се одржи мала церемонија со садење на
БАШ НИ Е ЌЕФ

Почит кон великанот: Општина Центар ќе подигне спомен-обележје на драматургот Горан Стефановски во Дебар Маало

Редакција
Градоначалникот на Општина Центар информираше дека во чест на еден од најголемите амбасадори на Македонија и македонската култура, Горан Стефановски, општината ќе подигне спомен обележје
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) Се отвори нов ресторан „Лантерн“ во Дебар Маало

Редакција
Во пријатен и свечен амбиент, на 12 декември, на добро познатата улицa Боемска 2 беше отворен ресторанот„Лантерн“, ново место каде што скопјани ќе имаат можност
Локално

Приведени две лица поради пожарот на ресторанот „Мечка“ во Дебар Маало

Редакција
Единица за насилен криминал при Секторот за внатрешни работи Скопје, со кривична пријава до надлежното Основно јавно обвинителство – Скопје ги предаде лицата П.П.(21) и
ЖИВОТ

Сведоштво за пожарот во кој изгоре кафеаната „Мечка“: За година две, можеби ќе излезе на виделина промислата и зад овој пожар

Редакција
Авторката Мимоза Петревска-Георгиева на нејзиниот фејсбук-профил објави статус по повод пожарот, кој синоќа ја зафати кафеаната Мечка во Дебар Маало. Во него, таа укажува на
Локално

И припадници за АРМ помагале при пожарот во Дебар Маало: Евакуирале семејство со две деца кое барало помош

Редакција
Припадници на АРМ први пристигнале на местото на пожарот што избувна ноќеска во Дебар Маало и со нивна помош биле евакуирани шест лица кои барале
Локално

Ресторан изгоре во скопско Дебар Маало, а запалени биле и патнички возила

Редакција
Ресторан на улицата „Дане Карпчев“ бр. 1 во скопската населба Дебар Маало ноќеска околу три часот изгоре во пожар. Опожарени се 250 метри квадратни површина.
Локално

Пет девојки повредени во сообраќајка во Дебар Маало

Никола Осило
На 24.08.2018 година во 07.10 часот сe случила сообраќајна незгода на крстосница од улица “Орце Николов” и улица “Аминта трети” во Скопје во која учествувале