еМагазин

Tag : документ

Локално

Му се заканувал на нотар оти не сакал да му завери невалиден документ

Никола Осило
На 22.11.2019 во 16.50 часот во СВР Скопје, Ф.А.(46) од Скопје, пријавил дека околу 16.00 час во нотарска канцеларија на ул.Ферид Бајрам, дошол А.Л.(33) од...
Локално

Натепана вработена во Центарот за социјални работи

Никола Осило
На 21.03.2019 во 09.10 часот во СВР Скопје, М.В.(51) од Скопје, вработена во Центар за социјални работи, кој се наоѓа во склоп на домот „25-ти...
Македонија

Груевски за документот на Викиликс: Јалови обиди и глупости

Редакција
Поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски ги оцени како „јалови обиди на власта“ и „глупости“ информациите објавени од Викиликс во кои се наведува...